| Ciocu_Costel_1977 a întrebat:

Va rog un raspuns, am schimbat xp ul cu windows7 am un lcd ca monitor de 94 cm diagonala cand ai dau rezolutia 1080 intra in mod inutilizabil specific ca pe xp imi mergea rezolutia maxima 1080 am incercat din toate setarile si nu merge sa fie cumva din placa video care este de 128mb?

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Descarca driverul video iar daca nu merge e de la placa video neavand compatibilitate cu windows 7.

| Ciocu_Costel_1977 explică (pentru mgtow):

Cred ca problema este mai grava acum si display la lcd la pornire face dungi verticale pe tot ecranul cand se incalzeste isi revine sper sa nu fie din display ca mam ars la buzunar

| mgtow a răspuns (pentru Ciocu_Costel_1977):

Inseamna ca ai lovit LCD-ul dungile alea nu apar de pomana, ori un copil mic a dat in el fara sa stii tu din joaca ceva.

| Ciocu_Costel_1977 explică (pentru mgtow):

LCD-ul nu avea cine sa l loveasca este pe suport si nu ajung copii la el problema asta o am numai cand il scot din priza adica la rece daca lucrez cu el din telecomanda este ok probleme face dupa ce l scot din priza dungile apar la rece si cand incepe sa se incalzeasca dispar

| Ciocu_Costel_1977 explică (pentru mgtow):

Problema s-a rezolvat cu alta sursa la lcd, cea veche fiind foarte prajita aproape sa cada piesele de le ea happy