| ungandfr a întrebat:

Va salut, eu sunt George, am 30 ani, sunt foarte foarte suparat si nu am cu cine sa vorbesc, mi-e greu, foarte greu, am nevoie de ajutor, am nevoie de cineva cu care sa pot vorbi.
Ce ma sfatuiti? Ce pot sa fac? Sa nu mai am sufletul amar.
Sunt la pamant, stiu ca e doar un moment si ca va trece dar nu mai am resurse. Un sfat bun e bine venit! Va multumesc!

11 răspunsuri:
| FruttiFresh300 a răspuns:

Dar de ce ești asa supărat la 30 de ani?

| MademoiselleCosmina a răspuns:

Ce s-a intamplat?

| mentholinks a răspuns (pentru MademoiselleCosmina):

Ei, are si omul nevoie sa mai puna mana pe cate ceva, sa mai planteze o samanta.

| MademoiselleCosmina a răspuns (pentru mentholinks):

Ai pus tu intrebarea cumva? laughing

| mentholinks a răspuns (pentru MademoiselleCosmina):

Nu, dar am zis sa te lămuresc fiindcă am văzut ca omul nu răspunde.

| MademoiselleCosmina a răspuns (pentru mentholinks):

Nu-mi plac persoanele care se baga in seama degeaba. laughing
O sa ma lamureasca el, nu cred ca era nevoie sa intervii.

| ungandfr explică (pentru MademoiselleCosmina):

Salut, scuze, nu am putut raspunde pentru ca am avut treaba azi toata ziua.
Multumesc pentru interes si intentie, a fost un moment, un moment in care aveam nevoie sa votbesc cu cineva si nu aveam cu cine pentru ca era tarziu!
Acum sunt mai bine, totul e la noi, suntem stapani pe simntirile si gandurile noastre.
Multumesc!

| ungandfr explică (pentru FruttiFresh300):

Salut! Suparat poti fi la orice varsta, important e sa stii sa treci peste, eu am cautat pana si aici. Ceva care sa ma ajute sa depasesc momentul.
Supararea poate fi plecarea unui parinte pe care il cauti si nu l gasesti in situati grele cand viata te ia la palme! Si usor usor te stingi de dor?

| ungandfr explică (pentru MademoiselleCosmina):

Da, multumesc! Apreciez intentia! Ti am raspuns mai sus!?

| mentholinks a răspuns (pentru MademoiselleCosmina):

Deci sa inteleg ca preferi persoanele care se baga in seama cu un motiv?! In fine... sper sa te lamureasca bine si sigur ca nu era nevoie sa intervin dar nu ma pot abtine cateodata.

| FruttiFresh300 a răspuns (pentru ungandfr):

Oamenii vin și pleacă în viata noastră, asa ca trebuie sa învățăm sa trăim și cu ei și fără ei. Despărțirile sunt grele de cele mai multe ori, dar sunt niște experiente care odată ce depășești suferința, te fac sa devii mai bun și mai puternic. E nevoie doar de timp.