| anonim_4396 a întrebat:

Va salut, iertati-ma. Ce parere aveti de flex-ul MAG600-115? Cu disc de 115. Si o adoua intrebare e putin mai ciudat. Cu desc-ul pentru. Inox pot taia si plastici? Are ceva? Apropo... Am cumparat azi de la BRICO Depozit doua disc-uri de 115 de la Makita cu 13300 rtp ( Rutatii Pe Minut) iar flex-ul meu are maximul turatii 11300. Are ceva?

2 răspunsuri:
| BigG a răspuns:

Nu are nimic ca discurile rezita la turatii mai mari ca rpm felxului. Despre platic conteaza cat de gros ii, policarbonat tai cu el.

| Saveluc a răspuns (pentru BigG):

Scuze am uitat sa precizez ca are 1 mm