| anonim_4396 a întrebat:

Va scădea cota de piață a Windows din ce în ce mai mult dacă tot mai multa lume înlocuiește PC-ul cu tableta? Va deveni aproape inexistent Windows-ul?

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Windows-ul este un sistem de operare, nu un aparat electronic.
Din pacate trebuie sa te contrazic, fiindca tabletele sunt folosite de copii si scolari dar computerele sunt folosite de profesionsiti, in munca reala si serioasa si nu exista sa dispara vreodata, chiar daca ele se schimba si evolueaza in fiecare an.
Ce stii tu este strict legat de joaca copiilor, nu de munca adevarata, desfasurata de adevarati profesionisti.