| Daisydaisy56797 a întrebat:

Va suna cunoscute faze de genul "dacă o sa te iei de fata mea o sa ai de a face cu mine"? La ce se refera mai exact la a avea de a face? Ce ar putea sa ii facă persoanei care a comis greseala?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se referă că acela care s-a luat de fata lui, o v-a păți rău. Că acel tată posibil îl va bate pe cel care s-a luat de fata lui.

| MaryMaria333 a răspuns:

Nimic altceva decât o amenințare ieftină cu scopul de a speria omul ca să nu o mai supere pe fiesa. Ca la copii mici.

| MaryMaria333 a răspuns (pentru anonim_4396):

Dar nu are voie! Poate sa ii deschidă dosar penal pentru bătaie.

| Hammurabi a răspuns:

E o amenințare.
Dacă nu-i lași fata în pace, vei suporta consecințele.
Depinde cu cine ai de a face.
Poate plăti pe cineva (genul smardoi) aproape de o seamă cu tine, să te agreseze, să te bată. Și e puțin probabil să riște vreun dosar penal.