| anonim_4396 a întrebat:

Va surprinde ca a inceput vacanta de vara si tot mai multi copii cer rezolvarea anumitor exercitii la matematica sau romanalaughing, pe mine unul sinccer ma amuza, pe voi?

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Da.De obicei se intampla asta cu cateva zile inainte de inceperea scolii.Lasa totul pe ultima suta de metri.

| OnuOnulică a răspuns:

Si pe mine laughing dar sti ca mai exista si tocilari.

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Nu ma amuza deloc,mi-e indiferent. Uneori raspund,daca am chef, alteori nu. Oricum, poate, copii astia chiar nu stiu sa rezolve chestii elementare, avand in vedere sistemul de invatamant din tara asta.Bine,nu exculd si posibilitatea ignorantei.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu știi tu ce e-n timpul școlii, acum e parfum.
Copii leneși, sunt obișnuiți de la mămica și de la tăticu' să primească totul pe tavă, să nu miște un deget. Cine dracu' o să îi întrețină? Cine o să muncească pentru ei? TPU?
Ce e mai rău e că unii-s așa obsedați de fundițe, încât chiar rezolvă, chit că e greșit și cu google translate la traduceri. M-a surprins că unii nici nu se prind. Parcă au trăit în peșteră.
Nu sunt contra unui site care să îi îndrume special pentru teme, personalizat. Dar nu să le o rezolve, să îi învețe ceva, un model pe care să-l urmeze.

| fadnox a răspuns:

Ciudati

| AOLEVRIC a răspuns:

Da, si pe mine laughing. chiar am observat multe intrebari de tipul "imi dati si mie rezolvarea la... "pfoaii. straight face

| Integrala a răspuns:

Nu,nu ma amuza.Mai sunt si "copii" care vor sa invete, fie se pregatesc pentru bac, fie pentru facultate.Nu toata lumea doare pana la 2 si se imbata si se duce in discoteca.