| anonim_4396 a întrebat:

Va-tii simti complexati daca partenerul/partenera ar admira in mod frecvent alte persoane (sex opus) cu anumite calitati fizice pe care le aveti sau mai ales nu le aveti si voi?

20 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Ochii mei... editează și tu întrebarea asta, dumnezeule

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

V-ati*
complexati*
Daca o face de amuzament, nu.
Daca o face de nefu tuta, s-a cam zis cu 'parteneriatul'.

| Drimmero a răspuns:

Complexat nu, dar o anumita gelozie acolo s-ar activa si te-ai enerva pe moment, nimanui nu i-ar conveni sa stea sa priveasca pe altii, mai ales daca atunci e cu partenerul/partenera la plimbare.

| sofisis a răspuns:

Ce inseamna "in mod frecvent"?
La un moment dat, daca e obsesiva chestia, clar devine deranjant.

| Freya1 a răspuns (pentru sofisis):

Adica cu fiecare ocazie cand apare cineva pe drum mai bine sau pe internet, tv...

| sofisis a răspuns (pentru Freya1):

E obsesiva treaba. Ori o face pentru ca stie ca te enerveaza, ori are o problema la mansarda big grin
Cel mai probabil o face ca sa te irite pe tine. Daca ar vedea ca nu reactionezi, ar inceta.

| Emma30555 a răspuns:

Im mod normal din respect nu prea ar trebui sa arate chestia asta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai daca le am si eu, de ce s-ar uita la altele? Ideea e sa caute ce nu gaseste la mine, nu? Nu o clona a mea.
Nu m-as simti complexata, probabil doar geloasa, daca ar face chestia asta sa fie evidenta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu. Stiu si sunt constient ca sunt barbati pe lumea asta mult mai frumosi ca mine. Sala de sport poate sa iti dea corpul lui Brad Pitt (cum arata in Fight Club ) in cele mai bune cazuri dar clar nu iti da moaca lui laughing. Si sa observ ca se uita dupa altii, mai mult mi-ar placea asta. Desi nu arat ca aia, totusi decide sa ramane cu mine. De ce? De bun la suflet ce sunt eu, clar laughing.

| Freya1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cand consideri ca este exagerata o chestie de genu?

| anonim_4396 explică (pentru Freya1):

Habar nu am. Cum am mai zis in trecut, de 2 ori chiar mi s-a intamplat ca ea sa imi spuna " mama ce buna e aia " si eu intorceam capul ( eram curios na, daca o fata spune ca una e buna, e clar laughing ). Dar foarte rar mi s-a intamplat in timp ce vorbesc cu ea sa intoarca capul dupa unu. Deci nu stiu cand e de rau sa zic asa. Nu e ca se intampla de 2 ori pe zi.

| Freya1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Deci nu ti s-a intamplat nu ca esti tu finut si treci cu vederea laughing

| anonim_4396 explică (pentru Freya1):

Cum am zis, s-a intamplat. Dar nu exagerat. Nu stiu, nu e ca mi-am notat pe calendar de cate ori s-a uitat dupa unu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ar fi deranjant.

| Wordofthat999999 a răspuns:

Salut! Da e putin naspa din cauza ca denota faptul ca stai cu o persoana oarecum naspa, nu are bun simt si da dovada de nesimtire si nepasare fata de partener, dar geloasa din cauza lui aia nu... din cauza ca ma cunosc prea bine, plus ca ar fi o provocare sa fii mai bun ca ala sa zic asa... dar nu conteaza asta cine te place te place asa cum esti daca nu la revedere nu te supara, sa nu pui la suflet asa mult sa suferi din cauza lui, trebuie sa zambesti in orice situatie ca sa il enervezi mai tare, tine minte nu demonstra ca esti o persoana slaba ca asta ar însemna ca ai fost bătaia lui de joc deci nu-l lasa sa castige, dar priveste partea buna a lucrurilor ca ai descoperit o parte din adevarata lui persoana big grin.

| AdinaanidA a răspuns:

laughing Haa... chiar e bună întrebarea. Pe mine nu m-ar deranja deloc. Dar pentru el ar cam fi de tot rahatul. Dacă e cu mine și îi curg balele după o tipă mai mișto ca mine, asta ar fi doar pentru că, clar nu poate avea acces la așa ceva, deci doar s-ar holba ca prostul, în același timp confirmându-și nivelul.
Deci dacă ar face așa ceva, i-aș explica chestia asta, să înțeleagă că nu e de nasul lui. L-aș învăța să se autocunoască. laughing

| Freya1 a răspuns (pentru AdinaanidA):

El/ea ar trebui sa se simta de tot rahatul ca nu poate avea acea persoana dar tu nu te-ai simti nasol ca nici macar nu te compara ci e promt ca cealalta persoana e mai frumoasa decat tine si iti bate oarecum apropoul ca esti naspa si ca poate te tine asa ca nu a reusit ca il/o combine pe x

| AdinaanidA a răspuns (pentru Freya1):

Deloc. Eu știu deja din start că există mii de tipe mai mișto ca mine, nu trăiesc intr-o iluzie. Probabil așa ar reacționa o persoană foarte nesigură pe ea. Eu cam știu care și unde mi-e locul.
În schimb el, dacă s-a mulțumit cu mine, inseamnă că atât poate, ăsta îi e nivelul (valabil și reciproc). De ce s-ar mai uita după tipe mai mișto?
Ar fi ca atunci când câinii latră și aleargă după mașini. Ok, și dacă le prind, ce pot să facă? Să le conducă? laughing

Răspuns utilizator avertizat
| Emma30555 a răspuns (pentru AdinaanidA):

Eu cred ca dacă te iubește nu te vede decât pe tine. Ok se mai uita ca i atrage atenția cineva dar nu la modul ala încât sa te simți tu penibil. Nu as accepta sa stea cu mine doar ca considera ca atât ii e nivelul. Stam ca ne simțim atrași de ei și ii placem asa cum sunt. Eu dacă am un iubit pe care îl iubesc pot sa vad un tip mai frumos ca el ca sunt obiectiva dar tot cu iubitul meu as sta nu ma interesează ca altul e mai frumos. Nici nu contează. Cam asa aștept și de la partener sa gândească. Asta ca îți alegi partenerul după cum îți e nivelul suna cam programat, unde e atracția îndrăgosteasteala?