| RoseWerthner a întrebat:

Va urma in viitorul apropiat sa ma mut la o ruda in Germania o perioadă pana imi strâng si eu bani sa imi iau chirie singura, insa cineva a spus in felul următor "in Uk e de peste 10 ori mai bine ca in Germania, Italia, Franta". Eu nu vad sa fie mai bine, voi ce părere aveti?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Singurul lucru bun in UK e ca se vorbeste engleza si cam atat.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ce înseamnă mai bine? Cine zice, știe din experiență, sau își dă cu presupusul?

| ancaval a răspuns:

Dară. O fi miere acolo. Sau cum?
Peste tot e greu. Îți vorbesc din experiență, am fost, am văzut, și e greu oriunde.

| RoseWerthner explică (pentru ancaval):

Asta cred si eu, eu nu ma voi duce acolo ca e "mierea" Europei. Sincer oriunde tot un străin rămâi.