| troleibuz a întrebat:

Va vedeti la fel de des cu prietenii cum va vedeati inainte de covid? Eu sunt introvertit si initial m-a bucurat faptul ca o sa rarim drumetiile si o sa am mai mult timp de invatat. Dar acum am intrat intr-o rutina care nu imi mai place si mi se pare un concept foarte ciudat iesitul din casa fara un motiv foarte bine definit. Mi se pare ciudat sa ies din casa doar ca sa ma plimb. Mi se pare inutil. Mai simte cineva asa?

7 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Nu, cam rarut, ne e dor unii de altii, mult nu va mai dura si trebuie sa ne vedem iar ca inainte, gratare, un sprit, etc

| Emma30555 a răspuns:

Eu ma vad la fel de des cu prietenii, și înainte dar cu un pic de stres ce i drept pe la începutul pandemiei, acum mulți dintre amici ori au avut covid deja, inclusiv eu, deci nu ne mai ferim ori câțiva deja s au vaccinat cu prima doza

| troleibuz explică (pentru Emma30555):

Cum va simtiti? A fost rau?

| Emma30555 a răspuns (pentru troleibuz):

Am avut o forma ușoară dar prima săptămână a fost mai rău în sensul ca am avut temperatura vreo doua zile, nu am avut miros și gust dar au revenit treptat în câteva zile, și niște dureri musculare, dureri de ochi, nas înfundat, a doua săptămâna a fost mai ușor aproape fără simptome, după ce m-am făcut bine adică după cele 14 zile nu am mai resimțit nici o problema, am fost ok, nici măcar oboseala de care se plâng alții

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La inceput (anul trecut) ma vedeam mai rar. Acum e normal.
" mi se pare un concept foarte ciudat iesitul din casa fara un motiv foarte bine definit"
Lucrurile bune nu se intampla cand le notezi cu pixul in agenda. Poti sa incerci sa fii mai spontan. Scopul acelei iesiri e sa te destinzi si sa te distrezi. Nu trebuie neaparat sa stii cu exactitate coordonatele locatiei in care vei merge.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, pentru ca o parte din ei s-au intors acasa la parinti si acum in loc sa stam toti in Bucuresti suntem imprastiati prin toata tara. sad

La ce inveti, esti student?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este inutil doar nu ai gasit tu un scop. Este benefic pentru fizic si psihic sa faci miscare. Incearca sa mai adaugi o componenta (podcast-uri, audiobook-uri, teatru audio etc ) ca sa simti ca nu pierzi timpul doar plimbandu-te.