| anonim_4396 a întrebat:

Vad cau s-a anunt deja Windows 11. Se poate descarca azi sau mai dureaza pana va fi lansat?

2 răspunsuri:
| PainTech a răspuns:

Dacă PC-ul dvs. actual cu Windows 10 rulează cea mai recentă versiune de Windows 10 și respectă specificațiile hardware minime, va putea face upgrade la Windows 11. Planul de implementare a upgrade-ului este în curs de finalizare, dar pentru majoritatea dispozitivelor aflate deja în uz astăzi, preconizăm că va fi gata la începutul anului 2022. Nu toate PC-urile cu Windows 10 care sunt eligibile să facă upgrade la Windows 11 vor beneficia de upgrade în același timp. [...]. După ce începe implementarea upgrade-ului, puteți verifica dacă este pregătit pentru dispozitivul dvs., accesând Setări/Actualizări Windows.

Nu se poate descarca inca. Totusi poti gasi pe internet un build experimental neoficial daca vrei neaparat sa incerci.

| CIaudiu a răspuns:

Mai dureaza. Vor face ei un anunt cand va fi disponibil pentru vanzare.