| Stitch92 a întrebat:

Vecinii mei vor sa isi trimita baiatul la Viena, cu trenul, unde este asteptat de o matusa a acestuia. Acesta este minor. Poate calatori cu trenul, singur, fara vreun act de la notar, doar cu buletinul?

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Depinde ce varsta are si daca il vad descurcaret stie ca ii lasa o procura de la notar si o arata la nas apoi ajunge cu bine unde trebuie.

| eurynomus a răspuns:

Daca eram in Schengen, putea fara probleme! Acum nu poate

| LolaLollita a răspuns:

Daca e minor, nu.

| Emil2000 a răspuns:

Nu poate.Va trebui ca parintii sai sa-i faca o procura prin care sunt de acord ca copilul lor sa calatoreasca pana la Viena, eventual trebuie sa vorbeasca cu seful de tren sa il aibe in grija.