| RAY a întrebat:

Vegetarieni pe aici? Ce fructe, legume mai exotice consumati?

Răspuns Câştigător
| Raven a răspuns:

Mi-am pus în gând să încerc toate fructele exotice care au apărut pe la noi, de curiozitate, dar să știi că nu toate au meritat: kiwano (are gust ca de castravete), litchi (delicios dar e mai mult sâmbure decât fruct), cherimoya (bun), pepino (OK), kumquat (meh), carambola (nu cine știe ce), pitaya (OK), kaki (super bun), fructul pasiunii (OK), mango (super delicios), papaya (bun), rodie (delicioasă). Mai am câteva de gustat: durian, mangosteen, salak, guava, rambutan, îmi iau pe măsură ce le văd la Mega.
Cel mai des folosesc avocado și ananasul, în salate, sosuri, smoothie-uri.

| RAY explică (pentru Raven):

Si eu ador mango si avocado

3 răspunsuri:
| Plato a răspuns:

Ce supă de ștevie trântesc veganii mmm... nici nu te mai gandesti la cotlet cand vezi bunatate de lucerna.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exotice, sunt alea din curte care sunt plantate sau luate de la tãrani.
Nu sunt vegetarian.
Brocolli, conopida, banane, ananas, portocale, lamâie, mere etc