| anonim_4396 a întrebat:

Vi s-a întâmplat ca atunci când ascultați muzică tare (nu asurzitor) să "simțiți" muzica, așa cum se zice? Eu dacă ascult o melodie care îmi place la volum scăzut nu-mi provoacă nicio emoție, dar dacă îi dau volumul mai tare, atunci încep să simt melodia aceea cum mă pătrunde în tot corpul. Asta înseamnă de fapt să simți muzica?

Răspuns Câştigător
| gemeni6226 a răspuns:

Daca aleg o muzica care sa-mi dea energie, doar la volum tare simt ca-mi da acea energie care ma incarca, dar daca doresc o muzica care sa ma linisteasca sau sa-mi dea echilibrul, pacea interioara atunci neaparat doar la volum mic.

3 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Sa nu cumva sa insemne ca e prea tare ca sunet si corpul tau da semnale de fapt ca e prea tare, nu stiu exact, poate nu e asa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cred ca inseamna ca treci printr-o perioada urata si muzica te distrage, iar atunci cand dai volumu la maxim, e ca si cum aceea e usa de a intra cu totul in melodie. Atunci cand se poate, te duci pana la limita.

| EntertainYou a răspuns:

Sunt anumite genuri de muzica sau piese care sunt facute sa le asculti mai tare.
De exemplu: https://www.youtube.com/watch?v=zns8Y8phigk
Nu pot concepe sa o ascult cu refrenul in surdina.

Pe cand https://www.youtube.com/watch?v=OFtNChII78k o pot asculta la orice volum (preferabil mai scazut) si o simt cam la fel.