| HowdidIgethere a întrebat:

Vi s-a intamplat sa regretati mult o fapta/decizie care v-a influentat viata intr-un anume mod?

5 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

Nu regret nicio decizie majora pe care am luat-o pana acum, dar probabil ca exista alegeri mai nesemnificative pe care ar fi trebuit sau nu sa le fac la momentul respectiv (dar acestea nu mi-au schimbat viata in mod radical, tocmai pentru ca nu au avut o prea mare importanta).

| costis a răspuns:

Da. Ca n-am ascultat-o pe maica-mea de copil; cred ca as fi fost ferit de multe belele in viata.
Si iarasi ca n-am ascultat sfatul bun al unora.
Dar mai mult regret ca n-am fost in biserica de copil.

| EaEmma a răspuns:

Buna!
Da...În fiecare zi, fiecare dintre noi facem o mulţime de alegeri care vor avea impact asupra vieţilor noastre. Unele dintre acestea sunt de mică importanţă dar pot schimba complet cursul vieţii. Unele alegeri sunt mai uşor de făcut, altele mai greu. Unele ne vor conduce direct spre suc­ces, în timp ce altele ne vor aduce faţă în faţă cu eşecul.

| rememberme24 a răspuns:

Buna! Tuturor ni s-a intamplat la un moment dat sa facem un lucru pe care mai apoi sa regretam ca l-am facut...eu de exemplu am pus prea mult suflet intr-o relatie care nu avea viitor.Eram prea implicata si tineam prea mult la acel tip incat nu am realizat ca el nu simtea la fel ca mine.Cand am deschis si eu ochii in sfarsit...am vazut ca am suferit degeaba pentru un prost! Partea buna este ca am invatat ceva din asta: daca cineva nu-ti acorda atentie inseamna ca nu esti important/a pentru el/ea si nu are rost sa mai te stresezi cu asta

| Claustx a răspuns:

Hey!
Eu regret de cand m-am nascut big grin
Am facut lucruri pe care si acum le regret, unele chiar mi-au influentat viata si inca mai traiesc cu aceste defecte, imperfectiuni. Dar mereu trebuie sa trecem peste si astfel totul va ramane in urma lasand doar niste mici cicatrici in mintea ta. happy