| andutz a întrebat:

Vi s-a intamplat vreodata sa fiti tristi, foarte tristi, si sa simtiti, la propriu, ca va doare inima?

Răspuns Câştigător
mariana
| mariana a răspuns:

Chiar daca ai motive sa fii trist, nu cred ca este constructiv sa te "scufunzi" in tristete pentru ca, atunci ai toate sansele sa devii depresiv si "ti se ineaca toate corabiile" si nu este cazul. Fiecare dintre noi are zile mai bune si mai putin bune insa nu trebuie sa se lase doborat de necazuri. Sa stii ca in fiecare intamplare, este un "sambure" de bine care, te va ajuta sa tragi o concluzie si sa te "trezesti" la realitate. Daca esti mereu trist, sufletul iti este "inegrit" de necaz si atunci poti intr-adevar sa te imbolnavesti, trupul tau este in pericol si cred ca trebui facut tot ce poti pentru a iesi din pasa "neagra" care te-a cuprins. Pentru aceasta trebuie sa gandesti pozitiv, sa ai incredere in fortele proprii, sa socializezi cu rudele, cu prietenii, colegii tai si atunci vei vedea ca lumea nu incepe si nu se termina cu tine si vei mai vedea ca, altii au necazuri mai mari ca tine si totusi privesc cu speranta ziua de "maine".
Deci, capul sus, privirea inainte si speranta ca maine va rasari soarele si pe "ulita" ta. Multa sanatate si nu te da batut/a.

3 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Niciodata nu am avut depresii atat de puternice.Pentru ca nu m-am lasat inecata in butoiul melancoliei.Si asa in ultima vreme, sanatatea e cam subredaI don't want to see

| cornel a răspuns:

Da.

| OanaPissy a răspuns:

Andutz:
Tristetea tine si de inima si la un moment dat cand esti foarte trist inima simte cumva si incepe intr-un fel sa se,, zbata''.
Oricui i se intampla asa ca nu iti face griji.