| anonim_4396 a întrebat:

Vi s-a întâmplat vreodată să simțiți un fel de neliniște, de agitație, un sentiment negativ în preajma anumitor persoane?
Dacă da, credeți că există vreo explicație?

32 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Da. Cel mai probabil "energia negativa" emanata de acele persoane smug

| Mosotti a răspuns:

Anxietate sociala se numeste chestia asta.

| Celcestietot a răspuns:

Normal ca exista o explicatie.

| anonim_4396 explică (pentru Celcestietot):

Ok, care? laughing

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Pentru ca nu sunt ceea ce ai nevoie thinking, corect?

| Mădă0611 a răspuns:

Perceptia, cu siguranta. Perceptia e asociere, asa ca acele persoane iti amintesc de cineva pe care il percepi ca fiind un pericol pentru tine. Se poate sa te inseli, se poate sa nu, dar daca nu ai nimic de pierdut daca ocolesti acele persoane, ocoleste-le. Le poti ocoli si daca ai de pierdut, pentru ca se poate ca pierderea cauzata de apropierea de ele sa fie mai mare.

| Frank51 a răspuns:

Energia pe care o emana este negativa, ori prin comportament, ori prin vocabular.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Da. unele persoane emana unde bionice negative care pot actiona asupra unui grup de persoane sau doar a unei singure persoane.

| DonEduardo a răspuns:

Da, exista.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da, anxietatea.la mine e mai nasol, încep sa tremur și sunt ditamai omul.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu la asta m-am referit. happy

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce va mai tachinati laughing

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

E anxietate. dumnezeu te o părăsit de mult, ești pe cont propriu de acum în colo.

| anonim_4396 explică (pentru Celcestietot):

Ma iubește Bunny

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Luati-va o camera, ca se accentueaza romantismul XD

| anonim_4396 explică (pentru Celcestietot):

Tu ești creștin ar trebui sa o readuci pe calea cea buna man happy

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu mai bine o invitam amandoi la biserica si alege pe cine canta mai bine rolling on the floor?

| anonim_4396 explică (pentru Celcestietot):

Ah nu porumbeilor va ofer cale libera, nu ma bag între voi doi, cale bătută cântăreții sa va...laughing)
Cu tine nu ma duc la agățat femei ca știu ca nu am nici o șansă rolling on the floor pot mima cantatul se pune?

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Bine, pai atunci o invit sa vedem Samson laughing. Ai sanse si doar daca iei abordarile 1% in serios la fel ca mine, trebuie doar sa ai chef sa o faci, atat cool. Play-back-ul cred ca nu ar fi o problema.

| anonim_4396 explică (pentru Celcestietot):

Eu nu știu ce se petrece aici cu tachinarile, eu nu o tachineaz pe aceasta fata, am văzut ca ai lăsat un răspuns gen 'tu și overeem sa ne spuneți ', eu nu știu ce naibii se petrece aici, eu i-am spus ca e vorba de anxietate ca, chiar asa e. E foarte greu sa scapi de anxietate sociala mai ales acum cu pandemia asta. Eu de obicei cant la avorturi dar o sa fac și mici excepții și voi canta unde e nevoie.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Dumnezeu nu părăsește pe om, omul pe Dumnezeu.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ok.atunci vreau eu sa vad cum Dumnezeu te va vindeca de aceasta anxietate, sunt sigur ca nu o sa scapi de ea în următorii 5 ani fiindcă ți rușine sa mergi la psihiatrie.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu ai făcut rău la nimeni ca să fi pusa la astfel de încercări grele care te depășesc cu totul. Dacă ți o îngăduit asa nu e un Dumnezeu iubitor, trezește te te rog la realitate, încearcă sa ieși din psihoza asta cu Dumnezeu.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Dumnezeu există, iar răul din lume nu este produs de El...ci determinat de liberul arbitru.
Poate e greu de acceptat pentru unii, dar ăsta e adevărul.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Vrei bătaie?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Pe mine ma cam strâng chiloții nu prea pare a fi liber arbitru

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Ma gandeam ca s-a produs ceva tachinare intre voi XD. Pandemia ne-a cam pus bete in roate, important este sa revenim pe drumul cel bun cat de repede putem. Epica ultima propozitie, nb happy.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da, se numește intuiție. Acele persoane nu au gânduri tocmai roz despre tine.
Am pățit. Doua din acele persoane erau prostituate.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da, si se numeste frica, iar fricile sunt multe, deci nu pot sa explic pentru toate, imi ia mult.
Dar un crestin autentic nu are de ce sa ii fie frica, de nimic chiar, pentru ca el traieste prin credinta.

| Jus7t a răspuns:

Salut.

Da, erau nașpa persoanele alea.
Se întâmplă mult la copii, ei simt ceva și se îndepărtează sau se apropie de o persoană, au intuiția dezvoltată, chiar dacă nu știu să explice prin cuvinte de ce.

Bine, mai sunt și alte cazuri cum ar fi că ai o tulburare, poți să simți ceva negativ și din cauza invidiei pe persoana aia și altele dar nu cred că te referi la asta.
Așa că bănuiesc că răspunsul la întrebare e în prima parte a răspunsului.

Eventual poți să încerci să îți dai seama ce simți și de ce.
Poți să îți dai seama că o persoană este prefăcută, egoistă doar din ce simți când ești lângă ea, nu e nevoi să spună nimic.

O seară frumoasă.

| mihaela000ela a răspuns:

Persoanele empatice sunt mult mai sensibile la emoţii şi diferite comportamente, faţă de majoritatea oamenilor. Unei persoane empatice care interacţionează cu una falsă, îi este destul de dificil să nu vadă cu claritate incongruenţele. Nu prea poate doar să observe acest lucru şi apoi să se uite pur si simplu în altă parte, ci intră într-o stare de disconfort. Simptomele pot fi mentale dar şi fizice, cu stări de oboseală, frustrare, mâini încordate şi creşterea ritmului cardiac.

Nu faptul că aceste persoane sunt false este deranjant, ci faptul că acea personalitate proiectată este doar un paravan care ascunde propria suferinţă. Totuşi, nu este deloc uşor sau confortabil să interacţionezi cu ei.