| raliirla a întrebat:

Vi sa mai intamplat vreodata sa dati cerere de prietenie pe facebok si acea pers sa fie mai mereu on si nu va da accept pentru ca poate nu s-a trimis? cum repar?

5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu ai de unde sa stii ca e mai mereu on pentru ca numai prietenii ii poti vedea daca sunt online sau nu si din moment ce nu ti-a acceptat cererea inseamna ca ori nu a verificat,, casuta,, cu cereri ori nu il/o intereseaza

| raisa1993maria a răspuns:

Da mi s-a intamplat, i-am anulat cererea si am trimis-o din nou, sau ii poti da un mesaj in care sa o/il intrebi daca a primit cererea

| Mangustă a răspuns:

Odata ce la profilul persoanei tu vezi "cerere de prietenie trimisa" inseamna ca s-a trimis. Poate ti-a vazut cererea si nu a vrut s-o accepte, daca cunosti persoana trimite-i un mesaj sau daca nu sterge cererea de prietenia si trimite-o din nou. De unde stii ca e mereu online daca nu o ai la prieteni?

| raliirla explică (pentru Mangustă):

Vad la sora mea acea persoana ca e on. ei i-a acceptat si ne cunoaste

| deepinlovewithyou a răspuns:

Hei!
Du-te pe pagina persoanei respective de Facebook, dai click pe "Cererea de prietenie a fost trimisa" si apesi pe "Anulare/Anuleaza".
Dupa aceea ii trimiti cerere din nou si poate asa o va vedea.
Funda?