| mgtow a întrebat:

Vi se ofera o sansa destul de atractiva in viata voastra intr-o civilizatie fara infractiuni sau saracie, unde totul merge ca pe roate: sa zicem ca santeti deprimati din cauza banilor, putini - mult stres la servici - nu va gasiti persoana potrivita in viata pentru o relatie, in schimb vine cineva care va zice sa plecati in alta civilizatie, plina de roboti in forma umana, vi se garanteaza o femeie-barbat dupa comanda voastra sa arate cum doriti, comportamentul dorit, un servici bun 8h si 4 zile munca, 3 acasa, o masina pe placul vostru si salariu pe masura. Cu conditia sa parasiti definitiv locul unde stati si nu mai aveti contact cu familia, nimeni. Ati accepta sau ramaneti alaturi de stres si probleme, dar cu parintii alaturi sa fie acolo?

Răspuns Câştigător
| Drimmero a răspuns:

Mi se pare trist ca societatea va fi inlocuita cu roboti umanoizi. Nu, multumesc, prefer o lume nici chiar atat de modernizata.

| raMLesS a răspuns (pentru Drimmero):

Noi avem veceuri in fundul curtii si cad scolile pe elevi, la tic si informatica se scrie cu foaia si pixul din niste carti vechi din 2005 si se invata despre calculatoare cu tub, cad cladirile din marile orase ca sunt lasate in voia sortii si mergem cu masini vechi de 20-30 de ani, si tu imi spui mie de societate cu roboti umanoizi laughing rolling on the floor
Da-ti doua palme gogule si trezeste-te la realitate, asta ar trebui sa fie ultima ta grija.

| mgtow explică (pentru raMLesS):

1 din 5 useri ar alege un stil de viata mai bun, restul sado masochisti, se vede ca romanului ii place sa o duca rau, invidia si rautatea e bucuria lui. Asta era o intrebare psihologica sa vad daca aleg sa o duca bine sau nu, de aia merge tara prost pentru ca le convine cetateniilor asa

8 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

Cred ca mai mult aleg mașina pe placul meu și acel job sa îmi permit orice chiar și femeia robot. Ca asta umana prea mult tăcâne și emite un stres incredibil.

| J0B0MAT a răspuns:

Mai bine demonii pe care îi știi decât cei pe care nu îi știi.

| Dismally a răspuns:

Intr-o lume cu roboti? Nu multumesc, prefer oamenii, asa cum sunt ei, cu probleme, cu defecte...

| raMLesS a răspuns:

Daca vrei si iti bati putin capul, iesi din situatia aia, trebuie doar sa-ti mearga un pic mintea si sa ai ambitie.
Si nu, chiar daca sa zicem ca ar fi imposibil sa schimb situatia, tot nu as alege sa merg intr-o lume plina de roboti.
Chiar daca arata si se comporta ca noi, nu facem parte din aceiasi specie, nu au constiinta, nu au trasaturi umane de caracter, sunt doar niste programe infecte in niste masinarii infecte si atat.
In schimb daca ar fi umani, ar avea sentimente si constiinta, atunci situatia se schimba, dar e imposibil pentru moment asa ca zic pas.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Decât un falus robotic, mai bine unul real.
În concluzie, mai bine pe meleagurile noastre românești.

| Danny28 a răspuns:

Cu cea mai mare plăcere accept. Sunt sătul de societatea asta jegoasă.