| Hehehahah a întrebat:

Vi se pare ca școala din Romania este utilă? Sau sistemul de învățământ vi se pare unul bun de la care copii au ce învață?

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Ne intrebi dacă școala e
- utilă sau
- bună

probabil nu așa ai vrut să scrii

DA, Dar... e cum e, oricum ar fi poate fi perfectibilă, nimic și nicăieri nu e perfectă doar că unele sunt mai proaste ca altele

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu este vorba de prea bun sau prea rau.
Ma uit la cei care au trecut prin "scoala" romaneasca, si care sunt bine mersi la locul lor acum. Deci da, raspunsul la prima intrebare este DA. Este utila, avand in vedere unde am ajuns toti astazi.

| Celcestietot a răspuns:

Nu este unul bun, dar lasa ca vine Selly, sa ne puna la punct.

| CostinAlamariu a răspuns:

Nici un invatamant public din nicio țara nu e bun. Scoala publica din orice țara vrea sa produca prosti pe banda rulanta

| oglindasultanului a răspuns:

Doar masonerie.

| wexceptional a răspuns:

Nu ai ce sa faci trebuie sa treci prin ea ca gasca prin apa dar combinatiile se invata pe strada fapte nu vorbe milioanele se fac in 20 de minute o combinatie se face rapid scoala te invata sa muncesti mult pe bani putini