| anonim_4396 a întrebat:

Viata pe planeta asta, ar putea continua daca soarele ar fi inghitit de o gaura neagra?

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Se gasea sursa alternativa de iluminare sau se prepara alt tip de mancare. Poate traiam din fluide ca masiniile asa era țàràna usoara pentru noi

| anonim_4396 explică (pentru mgtow):

Hai cu imaginatia, a inceput era cand unii oameni traiesc fara soare desi exista.

| Drimmero a răspuns:

Pui niste intrebari... logic ca nu mai poate fi intretinuta viata fara Soare, e singura sursa naturala de lumina si caldura.

| anonim_4396 explică (pentru Drimmero):

Nu te cautam pe tine pe site asta.

| Celcestietot a răspuns:

La cum se afla umanitatea acum, da, ar putea continua, dar dacă Soarele va fi înghițit de o gaură neagră, cel mai probabil tot Sistemul Solar ar fi și el înghițit.

| anonim_4396 explică (pentru Celcestietot):

Da, am omis eu partea asta.

| mentholinks a răspuns:

Ar fi inghitit si Pamantul, deci nu.

| Andresso a răspuns:

Normal că nu. Ai mai putea trai catva, dar nu mult timp cu siguranță.