| DonEduardo a întrebat:

Visul cui de aici e sa devina bogat?

17 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Depinde de bogatie...
Eu vreau sa devin bogat. Sufletește. Cealaltă, materiala, nu ma prea interesează.

| Mosotti a răspuns:

E visul meu sa devin multimilardar! M-a mancat asta de mic.
Ca vreau sa intru si eu in lumea alora cu f mare influenta.

Nu am nevoie de atatia bani ca sa o duc bine, dar vreau sa gust din chestia aia "vreau ca blocul asta sa fie al meu".
Si apoi incepe distractia:
Oamenii nu vor sa vanda, sau nu vor toti chiar daca le dai ma-i mult, DAR se rezolva.vor pleca singuri.
Bagi aia cu interesu national, ii expropriezi si gata, blocu e al meu.
Manevrele astea ma fascineaza.

Sau vreau sa pun mana pe Facebook, zuckerberg ala nu vrea, dar o sa vrea, ca daca nu vrea ori ii gasim ceva si il bagam la puscarie (ca masoneria e peste politie, justitie si tot), ori poate nu mai e deloc, un accident ceva asa "intamplator"!

Sunt mici exemple.

| Apokales a răspuns:

In viata vreau sa fac ceea ce natura m-a inzestrat sa fac, ceea ce imi place. Faza cu a deveni bogat este doar un side-quest si asa ar trebui sa ramana.

| JOHNtheADVISOR a răspuns:

La mine e realitate sunt deja bogat.Depinde însă de fiecare de ce "bogăție" are nevoie.

| DonEduardo explică (pentru JOHNtheADVISOR):

Esti bogat in cel material sau in cel sufletesc?

| JOHNtheADVISOR a răspuns (pentru DonEduardo):

În toate.

| anonim_4396 a răspuns (pentru DonEduardo):

Da, nu poti nici sa mergi la baie daca nu ai bani.

| cristi202 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ei, exista multe tufe, stilpi... happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca un om sanatos la cap ar spune nu. Totul se rezuma la bani: "ai bani love story, n-ai bani i`m sorry ". Intrebarea este : ce suntem dispusi sa facem pentru banii aia

| DonEduardo explică (pentru anonim_4396):

Deci sunt nesanatos?

| cristi202 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu chiar. De e asa, atunci eu am trăit degeaba un an, doar cu banii de o piine în fiecare zi în buzunar. Și a fost unul din cei mai frumoși ani.

| anonim_4396 a răspuns (pentru cristi202):

Dar si banii de paine trebuie sa-i faci cumva nu? Iar valoarea "painii" difera de la caz la caz, unii se descurca si mai economisesc din salariul minim, altii nu se descurca nici nu o mie de euro.

| cristi202 a răspuns (pentru anonim_4396):

Hai sa nu despicam firul în patru happy
Ideea e ca poti trai fără bani. În acel an nu aveam job, nici nu puteam lucra, și nici nu am cerut cuiva ajutorul. Nici eu nu știu cum de aveam bani de piine zilnic. Traiam pe minim total. Dar atunci am descoperit frumusețile acestei lumi, frumuseți care nu costă absolut nimic. Totul depinde de atitudine, fie accepți putinul ce îl ai, fie te plingi de ce nu ai. Poți avea bogații, și sa fii în acest sens extrem de sărac. Traiesti, dar viata trece, cu tot ce ai, pe lingă tine. Și altul e fericit ca se poate bucura doar de un răsărit de soare, de zimbetul unui copil sau frumusețea unei flori.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Al meu este sa devin fericit.

| DenqOO a răspuns:

Mai bine zis, al cui nu este :-D Dar sa stii ca sunt oameni care se multumesc si inpacati cu un nivel de trai modest, si nu e nimic rau in acest lucru, ei stiind sa se bucure

| DonEduardo explică (pentru DenqOO):

Al meu sa stii ca nu e.

| gritt a răspuns:

Toti se viseaza bogati, putini stiu ca banii aia vin si cu responsabilitati carora nu le-ar face fata oricine.