| anonim_4396 a întrebat:

Voi astia mai singuratici care jucati online reusiti sa interactionati bine cu aliatii din joc?
Am constatat ca nici virtual nu pot coopera cu ceilalti, indiferent de joc avem conflicte de interese, gandesc diferit fata de ei desi suntem in echipa frecvent aleg sa merg solo.

4 răspunsuri:
| SilentRain a răspuns:

Depinde cate o dată dau și de tâmpiți și nu mă pot înțelege uman cu eii
Și câte o dată am dat și de persoane mișto

| anonim_4396 explică (pentru SilentRain):

Voiam sa repostez intrebarea, Eu atat in viata reala cat si virtual am probleme de interactiune, exemplu stau intr-un lobby cu 3 useri, nimeni nu se cunoaste cu nimeni. Dar ei reusesc sa vorbeasca de parca ar fi prieteni eu esuez sa ma bag in conversatie, in joc iar nu cooperez.
Cand suntem doar 2 in lobby atunci gasesc subiecte dar cand vin altii parca is dat laoparte si asta fara a stii cine suntem in real.

| SilentRain a răspuns (pentru anonim_4396):

Practica mama învățături, și eu am fost așa la început pe urmă mi-a intrat în reflex
Nu zic că sunt cel mai sociabila om, in mare parte prefer sa ascult nu sa vorbesc
Faza e că poți găsi oamenii cu care sa rezonez și să vina totul natural happy

| oglindasultanului a răspuns:

Nu, ma incurcam la cuvinte, cred ca am faceam rau de ras si mai radeam si eu ca "vaca". Plus ca atunci cand eram in team, ma pierdeam. Deci, e cam la fel pentru mine, am aceleasi probleme si cu exprienta virtuala.