| anonim_4396 a întrebat:

Voi ați avut vreodată o presimțire care s-a adeverit?

Nu cu foarte multă vreme în urmă am auzit vestea morții unei persoane care îmi este foarte dragă...și ciudat este că ultima oară când ne-am întâlnit, la despărțire ne-am îmbrățișat foarte strâns, ca niciodată parcă...iar eu am simțit o tristețe profundă, copleșitoare. sad

Oare care este explicația? straight face

14 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu are treaba imbratisatul cu tristetea

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Oare care este explicația? Că ai presimțit.
Eu de șpe ori.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Da, am avut asemenea presimtiri.

Legat de explicatia pentru ce ti s-a intamplat tie, din pacate nu o stie nimeni.

Daca nu ma insel, cand a murit Ion Dolanescu (desi nu sunt "fan", pur si simplu s-a intamplat sa aud asta), la ultima lui emisiune, a zis ca este ultima data cand o sa vina acolo. Si chiar asa a fost.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Măcar, ai îmbrățișat-o! A știut inima ta de ce o face. love struck

| anonim_4396 explică (pentru floresdemayo):

Offfff...da. sad

| Mosotti a răspuns:

Nu am avut niciodata asa ceva.

A fost o coincidenta, n-are nici o treaba cu presimtitul, nu exista mecanisme care sa poata duce la asta. Nu putem simti ceva ce inca nu s-a intamplat pentru ca nu se stie daca se va intampla sau nu, e o loterie. Viitorul ala unde s-ar intamplat sau nu, nu exista.

Cel mult se poate forma o presimtire pe o probabilitate intr-o situatie deja existenta, gen e pe patul de spital grav si atunci creieru tau calculeaza ca 90 % ar muri si automat simti ca asa va fi, dar asta e altceva. Si dat fiind probabilitatea mare, se poate intampla, dar nu ca sigur ai presimtit.
Era o banuiala a inconstientului si mizeaza pe aia sigur si considera ca 90 % e 100 %.

Nu simti nici daca s-a intampla ceva cuiva, asa cum se zice ca ar fi (pentru asta trebuie emitor de semnal de la persoana in cauza, trebuie alocate ID-uri la destinatie sa ajunga semnalu la cine trebuie, nu e..asa cum se crede, trebuie amplificatoare de semnal, ca asa doar de la cap la cap nu merge semnalu, e ca si cum ai vb la tel fara antene si turnuri de comunicare, sateliti), damite ceva ce inca nu e, chiar nu ai cum sa simti.

| Celcestietot a răspuns:

Am avut ''n'' presimtiri, pentru ca asa sunt oamenii lui Dumnezeu.

| SilentRain a răspuns:

Da, am avut un vis care sa adeverit

| Endoryus a răspuns:

Cand vine vorba de oameni, am avut multe. Majoritatea s-au adeverit(mai ales despre cei jegosi) dar am mai si gresit(cand s-a intamplat sa supraestimez pe cineva ). Pana la urma asta ne face umani.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Presimțiri nu am avut, doar vise premonitorii.

| Sekim a răspuns:

Presimțirile astea au o sursa. Subconștientul tău poate a realizat ceva ce tu nu ai realizat și te face sa simți de exemplu că x va păți ceva. Nu ai cum sa presimți ceva ce nu știi sau nu ți a venit in cap. Se poate ca uneori sa fie un noroc chior sau un ghinion curat, depinde de situație și să se întâmple ce ai presimțit / visat. Acum, vorbind sincer, căutăm explicația pentru așa ceva? Teorii ale conspirației rolling on the floor

| anonim_4396 explică (pentru Sekim):

Illuminati confirmed! laughing

| Onisim10 a răspuns:

Poate, căci ea credea că nu te va mai vedea niciodată, și ți-a dat acea presimțire.

| BecSpart a răspuns:

Eu am avut o presimțire care a venit prea târziu. Mergeam cu placa pe un deal foarte înalt și ca să pun frâna m-am gandit sa sar de pe placa. În acel moment am avut presimțirea ca o să cad. Totuși presimțire a venit după ce am sărithappy A fost foarte frumos. Am cazut pe deal ca un pinguin.
Care e explicația? Prostiehappy