| SuntPrezent13 a întrebat:

Voi ati gasit scopul in viata? Eu sincer am scopuri mici zilnic dar unul maret sincer inca nu am...

Răspuns Câştigător
| DonEduardo a răspuns:

Eu nu. Inca il caut si simt ca mai am mult pana sa-l gasesc. Succes in a-ti gasi scopul.

10 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Încă Îl caut.
Nu știu dacă am sa Îl găsesc vreodată. Mereu m-am simțit fără vreun scop.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Asta depinde de fiecare in parte, si aici ma refer la cum considera acel "scop" si ce.
Nu este neaparat sa gasesti un scop in viata, asta poate fi si o ideologie oarecum.

Poti sa traiesti in viata facand ceva cu pasiune, poti sa consideri acel ceva ca un scop.
Dar in acelasi timp poti sa traiesti fara sa consideri nimic deosebit ca un scop, poti sa te bucuri de orice moment ca si cand toate ar fi la fel, pana in ultima clipa, fara sa te legi doar de ceva anume.
Poti chiar si sa traiesti o viata intreaga doar visand.

Oricum viata trece, deci indiferent ce numesc oamenii scop, destin, fericire, pasiune sau pur si simplu existenta, depinde de la persoana la persoana.

Daca tu vrei sa cauti un scop si asta te face nefericit(a) ca persoana, atunci asta s-a si intamplat, nu? big grin Exact cum ai vrut, acel "scop" te-a facut asa.
Nu considera ceva ca absolut, doar pentru ca vezi citate in care cineva spune ceva de un scop, destin sau orice altceva, nu inseamna ca si exista pentru toti. Oamenii fac diferenta. Asa ca tu faci sa existe ceea ce vrei.

Numai bine! ^_^

| Mosotti a răspuns:

Nici nu trebuie sa ai scopuri marete, de ex scopu meu e sa ma bucur de fiecare chestie mica de care ma pot bucura si atat.

| relian a răspuns:

Scopul nu se gaseste,se face,ca nu-i ceva ce il cauti si gata,ai rezolvat problema.

Deci trebuie sa faci ceva,tu personal,nu exista scopuri deja,stau si te asteapta pe tine sa vii sa le iei moca laughing
Majoritatea oamenilor traiesc normal,sa faci ceva mai mult trebuie sa si poti,nu-i suficient doara sa iti propui ceva,pentru ca scopul ce spui tu,este de fapt o propunere ce tio faci tu singur sa faci anumite chestii.
Treb sa si poti sa faci, sa te a fli in locul respectiv unde ai putea sa faci ce tiai propus si la timpul potgrivit.

In rest fiecare isi vede de rutina zilnica, asta e viata, faci cat poti, mai mult daca nu-i, nici nu-ti cade de undeva.

| Frank51 a răspuns:

Da, scopul meu în viață este să fiu fericit.

| Lukasssz a răspuns:

Nu l-am gasit

| Nirvanaaa a răspuns:

Da, l-am gasit. Dar fiecare și-l găsește la timpul potrivit, în ritmul lui.

| wildthing a răspuns:

Scopul cu siguranta nu mi l-am gasit, dar am avut totusi o revelatie...mi-am dat seama ca m-am nascut degeaba.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. Și nu doar unul.

| Saiko93 a răspuns:

Suparatul oamenilor se pune? big grin laughing