| anonim_4396 a întrebat:

Voi ati putea adopta un copil? De ce da sau de ce nu?

11 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Poate ca da.

| Mosotti a răspuns:

As putea sa adopt, de ce nu?
Si am un motiv f bun, as trece peste balamucul de pana la 2-3 ani cand al meu ar fi f mic, cu tipaturi si altele, asa ca daca l-as adopta pe la 2-3 ani pe cutare copil, as scapa de perioada aia, plus ca fac si un bine unui copil parasit.

| NotNamed a răspuns:

Da, in cazul in care nu as putea avea copilul meu genetic.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu. Nu as putea sa simt pentru el aceleasi chestii pe care le-as simti fata de un copil care ar fi al meu.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai dupa mine tot copil e si ala, ce conteaza ca e al tau sau nu e, nu trebuie sa fie neaparat al tau ca sa te porti cum trebuie si sa fi alaturi de el. Asta daca-ti plac copiii, daca nu, sigur ca motive se gasesc.
Si iti arat ca e mecanica treaba asta cu simtitul.
Daca doar crezi si ai fi convins ca e al tau dar real nu e, tu o sa simti acele chestii bune pentru el.

Deci poti simti si daca nu e al tau de fapt, asa ca la fel poti simti si pentru unul adoptat. Ca doar nu are ala al tau 4 ochi si alalaltul 2, sunt cam la fel toti copiii.

| Florin9Florin9 a răspuns:

Da, e ceva frumos și oarecum firesc dacă nu poți avea unul al tău, dar desigur e și multă responsabilitate.

| UnDiavol a răspuns:

Eu voi adoptată o fetița fără sa ma însor veșnic singur așa am S-o cresc eu și ai voi oferit totul sa fie fericita o adopt de bebeluși de mică in câțiva ani voi face asta maxim 4 ani

| NotNamed a răspuns (pentru UnDiavol):

Limba Romana has stopped working.
Auto.corectorul ala nu te ajuta deloc, mai bine dezactiveaza.l happy

| UnDiavol a răspuns (pentru NotNamed):

Da nu te contrazic aicia ai dreptate am uitată sama exprim românește bine am stat 9 ani de zile in alta țara și am vorbit in german și turca bine înțeles asta nu este o scuza dar am vorbit mult germana și turca

| SilentRain a răspuns (pentru NotNamed):

Are defecțiuni tehnice la bibilica, Ignora-l:")