| Furnicuta000 a întrebat:

Voi ati vazut pe undeva pepene din acela care are coaja verde si interiorul galben? Adica practic la fel ca cel rosu dar inauntru nu e rosu ci galben (si are exact aceeasi textura ce cel rosu obisnuit). Stiu ca se gaseste in Romania dar nu stiu unde.

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

La mall sau piata arata ca o minge de rugby si scrie pepene galben pe eticheta

| Henrypericolpublic a răspuns:

Am găsit o data la carrefour și am luat.
A fost foarte bun.

| SomethingFunni a răspuns:

Exista multe tipuri de pepeni care au fost manipulati genetic pentru anumite caracteristici.

Nu cred ca o sa dai de el la un supermarket normal, cred ca trebuie sa suni la un distribuitor regional care cultiva genul asta de pepene. si sa intrebi daca livreaza la un contract prin zona ta si te duci atunci si ii ceri sa iti vanda tie surplusul. Alternativ poti sa iti comanzi seminte online (Amazon) si sa il cresti.

| Furnicuta000 explică (pentru SomethingFunni):

Eu am vazut multi pepeni prin piete (nu piete mari) si mai ales pe marginea drumului pe aici sunt o gramada de persoane care vand dar nimeni nu a auzit de el.
Am aflat de el cand am vazut o poza pe Facebook de la o cunostinta de aici din zona si am intrebat-o de unde l-a luat, a zis ca i l-a adus cineva si nu stie mai multe.
M-a facut curioasa si chiar m-am uitat dupa un pepene din asta laughing

| SomethingFunni a răspuns (pentru Furnicuta000):

Am vazut in Hong Kong un pepene lung de cca 1, 2 m ce fusese crescut ca o decoratiune in forma de covrig, precum si faimosul pepene cub. Manipularea genetica e suficient de incredibila incat ne face sa punem la indoiala daca sunt reale imaginile sau nu.

| Furnicuta000 explică (pentru SomethingFunni):

In Romania nu prea gasesti astfel de lucruri si de asta voiam si eu laughing