| Celcestietot a întrebat:

Voi câte ore dormiți pe noapte așa în medie? Care a fost numărul record de ore dormite pe noapte și zi din viața voastră, mai țineți minte? Spun zi, pentru că alții dorm numai pe zi sau când răsare soarele.

10 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Am dormit si 14-15 ore de la pastilele psihotrope pentru depresielaughing
Dorm cam 10 ore pe noapte acum, tot din cauza lor dar incerc pe cat posibil sa dorm mai putin si sa ma trezesc si eu mai dimineata sau sa nu mai dorm asa mult, acum caut ceva supliment sa imi dea energie.Iau magneziu cu B6 sper sa ma ajute.Si Omega 3.

| Sofer a răspuns:

In medie dorm 6-8 ore pe noapte. Cel mai mult am dormit 12 ore. record. Sti ce zic?

| RobertMoon a răspuns:

Momentan cam 7 ore, inainte dormeam chiar si 10-11 ore, dar de la o vreme adorm foarte greu

| StrongHeart a răspuns:

De ceva timp dorm normal noaptea, in jur de 6-8 ore, dar ani de zile am avut un program foarte haotic, dormeam foarte putin pe noapte de la stres si asta m-a afectat foarte mult.
Recomand oricui odihna macar 6-7 ore si sa doarma noaptea.
Suntem fiinte care au nevoie mare de lumina soarelui si daca dormi ziua, si mai dormi si putin iti distrugi sanatatea, in timp.
Multi subestimeaza lucrul asta, dar cu timpul iti afecteaza gandirea, comportamentul.
Recordul meu personal a fost de 22 de ore dormit, m-am culcat la 2 noaptea si m-am trezit la 12 noaptea a doua zi, nici nu mi-a venit sa cred ca trecuse o zi fara sa o vad.
Multi forteaza treaba cu odihna, vor sa doarma cat mai putin sa fie zic ei mai productivi dar eu cred ca e sanatos sa dormi 8 ore pe noapte, desi e discutabil, e dovedit ca lipsa de somn afecteaza foarte mult organismul omenesc.

| Dalmore a răspuns:

8-9 media, 14 ore recordul

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Eu, într-o noapte n-am dormit de loc. Au fost mai multe, dar asta de care zic mi-am petrecut-o în mare parte pe TPU. Ți când am vrut să adorm la vreo 6 dimineața, a sunat alarma sad și așa am fost eu un zombie o zi întreagă. Bine, nu un zombie, dar cam pe acolo.

| HadesSs a răspuns:

Chiar zilele trecute am reusit sa dorm de la 19:30 pana a doua zi la ora 6, dar in general dorm 6-7 ore, in intervalul 23-6:00 si ma simt destul de bine, daca dorm mai mult ma simt obosit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

5-6

| MademoiselleCosmina a răspuns:

7-8 ore de obicei
Dar am zile in care as putea dormi zi si noapte continuu laughing

| Sindbad a răspuns:

8 ore media

De la 11 pana la 6 30 (7.30). Dupa micul dejun de la 9 la 12.30 (3.30). Somnicul de dupa-amiaza 2-4.30 (2.30). Si obosit dupa o zi plina de la 5 la 7.30 (2.30). fiind odihnit am putu sa ma cul si eu mai cu scpor la 10.30 pm (pana la 11 inca 0.30). Deci cu toul in 24 de ore 16 ore 30. Somn usor!