| Catrice a întrebat:

Voi ce cadou i-ați face de ziua cuiva cu care vorbiți online?

90 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Eu tot raman la infuzorul ala in forma de dinozaur de pe Amazon.

Saau sa ii cumperi asta:
https://m.emag.ro/......DP6ZN8BBM/

Sa ii cumperi si tie, si va vedeti in timp ce mancati (eventual si cum dati afara).

Sau oo, stiu, stiu... sa ii comanzi prin foodpanda 100 de ciocolate si sa ii vina la usa.

Sau o seara de jocuri online intre voi.

| Catrice explică (pentru DoarBogdan):

Aaa...ce infuzor?
Nu merge asta cu comanda că ar trebui trimis în alta tara și costă și is sarac și oricum îmi trebuie idei până mâine. Și n-am laptop/PC funcțional crying

| DoarBogdan a răspuns (pentru Catrice):

Oh... stiu cum e sad

Dar sunt si din astea... care nu mecesita nu stiu ce aparatura, si pe telefon. Sau verbal. Amintiri, o seara linistita... si le aduni pe toate pana cand va vedeti.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Ai putea încerca ceva haios cu o aplicatie, de genul: Dansează-te-Crearea 3DFun Face Video. Și vezi ce iese... S-ar putea să-ți placă.

| Celcestietot a răspuns:

Un emoticon.

| Catrice explică (pentru Celcestietot):

Oare de ce îmi e frica sa întreb "ce emoticon"?

| Celcestietot a răspuns (pentru Catrice):

Pentru ca as scrie adevarul, cel mai probabil. Unul din acela cu o masca deasupra alteia; vezi tu cum faci rost de ea pe 'nitro', esti forta acolo, smechero cool.
Off topic - nu ti-am dat block in acel domeniu (si nici mesaj), doar ti s-a parut. Daca mai ai nelamuriri stii unde sa ma gasesti.

| Catrice explică (pentru Celcestietot):

Is this time travel? laughing Cam târziu maică,o trecut și ziua ei.
"cu o masca deasupra alteia"...aaa nu știu despre ce vorbești
Nu-s forta nicăieri măi, poți dormi liniștit.
Aaa...ce domeniu? Ce mesaj?
Pai nu știu unde că nu mi-ai zis adresa, nr de telefon, adresa de email, nr de cont, parola... sad

| Celcestietot a răspuns (pentru Catrice):

Razi cat vrei, am avut treaba in timpul asta.
Ma refeream la discord, ca tot tu ai pomenit de mine acolo; nu mai tii minte?

| Catrice explică (pentru Celcestietot):

Nu te cunosc pe discord sad

| Celcestietot a răspuns (pentru Catrice):

O tentativă foarte proasta și josnică de trolling, cum o ai de obicei, nu degeaba am pomenit aici de măști. Ești tipa de pe Selenar, care se pare că este și amnezica sau doar face pe...

| Catrice explică (pentru Celcestietot):

...tu crezi că eu cunosc conturile tuturor?

| Celcestietot a răspuns (pentru Catrice):

De aceea mă băgasei în seamă acolo! laughing

| Catrice explică (pentru Celcestietot):

Văleu,tu ești motanel007 surprise

| Celcestietot a răspuns (pentru Catrice):

Nu, wtf ))

| Catrice explică (pentru Celcestietot):

Atunci nu te știu sad

| Celcestietot a răspuns (pentru Catrice):

Hai ca acum ti-ai dat seama.

| Catrice explică (pentru Celcestietot):

Io ma prind mai greu așahee hee

| Celcestietot a răspuns (pentru Catrice):

Alt sarcasm.

| Catrice explică (pentru Celcestietot):

Niciodată

| Celcestietot a răspuns (pentru Catrice):

Mă bucur că ești sinceră de data asta și că ai filtrat informația corect, ține-o tot așa!

| Catrice explică (pentru Celcestietot):

Ma bucur că ești satisfăcut.

| Celcestietot a răspuns (pentru Catrice):

Hmm, a fost primithee hee - "trade ended succesfully".

| Catrice explică (pentru Celcestietot):

Cam fast...le termini cam repede.

| Celcestietot a răspuns (pentru Catrice):

Repede și eficient, asta este puterea unui semizeu - poate alege cum își face treaba, de exemplu, în cazul nostru, putea fi lung și eficient.

| Catrice explică (pentru Celcestietot):

Ah si eu care credeam ca esti zeu...pff ești inferior miehee hee

| Celcestietot a răspuns (pentru Catrice):

Pentru un semizeu, inca pot impune si impinge granitele zeilor, dar cand voi transcede in faza definitiva de zeu, voi avea putere infinita, iar rezultatele vor fi intotdeauna in favoarea mea. Momentan semizeu, oscilez... Loki laughing.

| Catrice explică (pentru Celcestietot):

Hmm n-as fi atat de sigur thinking

| Celcestietot a răspuns (pentru Catrice):

Argumenteaza daca tot ai scris asta.

| Catrice explică (pentru Celcestietot):

De unde știi tu ca o sa apuci ziua "transcenderii"? Poate i sa te ucide până atunci.
Sau că vei avea putere infinită? Poate fac în așa fel încât o iau eu le toată.
Sau că totul va fi în favoarea ta? Fac o vrajă și totul o sa fie pe dos.

| Celcestietot a răspuns (pentru Catrice):

Adevaratii oameni al lui Dumnezeu ajung intotdeauna acolo unde trebuie, orice ar fi.
Loki-Loki, nu esti cuminte? laughing

| Catrice explică (pentru Celcestietot):

Păcat că tu nu ești unul din ei laughing

| Celcestietot a răspuns (pentru Catrice):

Argumente nefondate, chiar vizibil inexistente, si mizerii de cuvinte aruncate (de catre tine) la adresa mea. Eu ti-am mai observat prostia de la mansarda, eram sigur ca o vei mai scoate la iveala macar o data aici. Esti un SCP, pe cuvantul meu de nu... karen.

| Catrice explică (pentru Celcestietot):

Nah nu-i prostie, it's my small agehee hee
"Esti un SCP,"...uat is dis?

| Celcestietot a răspuns (pentru Catrice):

Ce,,small age'' cand tu respiri de aproape 30 de decenii?!
Este o fiinta de care trebuie sa te feresti, mai pe scurt.

| Catrice explică (pentru Celcestietot):

Văleu,da' multi îmi mai dai...mai scade nitel din ei am inca destui până la 30 surprise
Depression change ppl...îmi cer scuze că n-am o viață perfectă scoasă din reviste ori tv show-uri si nu pot sa împărtășesc unicorni și curcubeie celor din jur.

| Celcestietot a răspuns (pentru Catrice):

Iti dau atat pe baza a ceea ce ai scris tu alta data thinking; sau poate ca trolai, chiar nu m-ar fi surprins.
Si eu daca sunt in depresie trebuie sa actionez exact cum nu trebuie?! Inteleg asta si daca chiar asa este imi pare rau de situatia ta, dar nu-i frumos ce mai reproduci la adresa mea.

| Catrice explică (pentru Celcestietot):

Ce zisai ma la adresa ta?

| Celcestietot a răspuns (pentru Catrice):

Haide sa luam ceva vizibil și recent. Mi-ai scris că nu aș fi omul lui Dumnezeu, iar asta pe baza a ceva necercetat în amănunt, deci o concluzie, prin urmare un răspuns incorect venit de la tine.

| Catrice explică (pentru Celcestietot):

Faci minuni sa te poți numi unul?
Nu? Atunci ești ca și restul.

| Celcestietot a răspuns (pentru Catrice):

De ce nu as fi putut face orice minune in masura ei? Chestia este ca imi spui acum ceva care este bazat pe o preconceptie, tu fara sa ma cunosti in realitate si sa ai parte la viata mea, iar asta nu-i intocmai ok, etic.

| Catrice explică (pentru Celcestietot):

Vai,văzusem azi pe undeva o chestie despre a te numi omul lui Dumnezeu...n-am salvat și nici nu mai știu ce zicea sad oricum era filosofie la care neuronii mei plângeau in timp ce citeam.

| Celcestietot a răspuns (pentru Catrice):

Wow, ia auzi. happy
Pe Instagram ai dat de ea?

| Catrice explică (pentru Celcestietot):

Aaa..parcă.ăaa..deci era mesaj de la tine hmm

| Celcestietot a răspuns (pentru Catrice):

La asta chiar nu m-am asteptat XD laughing
Si pe langa raspuns, doar ca sa stii, nu am interactionat cu tine pe Instagram.

| Catrice explică (pentru Celcestietot):

Uh-huh...ca atunci atunci cand gasisem luna trecută o tastatura de tableta defecta prin pod și Facebook o decis să-mi dea reclame la tastaturi...sau in vara când am găsit o pereche de pantaloni in rulat, Facebook îmi dădea reclama (și acum o vad) cu același model.

| Celcestietot a răspuns (pentru Catrice):

Aaa, ti-am citit o intamplare de genul, s-a facut sa o vad din 'intamplare' aici. laughing
Ori mega coincidenta, ori pur si simplu ti-a fost ascultat telefonul si ti-au recomandat produsele, nu m-ar mira, pana la urma tot noi acceptam termenii si conditile.

| Celcestietot a răspuns (pentru Catrice):

Poate ca a fost Dumnezeu in cazul nostru, si mie mi s-au mai intamplat chestii care nu au legatura cu tehnologia, in sensul de ''furat'' de date personale.

| Catrice explică (pentru Celcestietot):

Întâmplare zici...chestia e ca nu am zis nimanui de astea. de tastatura doar am menționat cuiva în mesaj normal... mă rog, au mai fost da de mult și nu mai știu exact ce și cum.
Da' cine citește termenii și condițiile

| Celcestietot a răspuns (pentru Catrice):

Hmm thinking ba nu, ai făcut-o și aici pe public. Nu îți mai amintești?

Eu citesc termeni și condițiile din când în când happy

| Catrice explică (pentru Celcestietot):

Dar la săptămâni după ce aveam reclamele.
"Din când in când"...ih...

| Celcestietot a răspuns (pentru Catrice):

Păi și ce, trebuie să le ai imediat, unde scrie?

| Catrice explică (pentru Celcestietot):

Nu mă, mă refeream când am zis de ele, deja erau reclamele de ceva vreme. Și cam da, au apărut a doua zi sau la 3-4 zile diferența sad

| Celcestietot a răspuns (pentru Catrice):

Coincidență, ce pot spune.

| Sofer a răspuns:

Ii trimit o inima și pupici. Cadou as prefera sa îl dau personal când ne vom întâlni.

| Marius22222222222 a răspuns:

Fiind online cum dai cadoul?

| Catrice explică (pentru Marius22222222222):

Tocmai că vreau idei de chestii pe care le poți trimite pe net-mesaj, poze etc

| Marius22222222222 a răspuns (pentru Catrice):

Pe Facebook găsești tot felul de imagini, texte..sau scrie ceva original.ce simti tu

| Swetlly122 a răspuns (pentru Catrice):

Un trandafir la cupola îl poți trimite

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prieten/a,iubit?

| Catrice explică (pentru anonim_4396):

Prietena ceva mai apropiată.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Catrice):

Sexting aniversar atunci? thinking

| Catrice explică (pentru anonim_4396):

Nah

| Jus7t a răspuns (pentru anonim_4396):

Siri (pronunțat /ˈsɪri/) este un asistent virtual care face parte din sistemele de operare Apple Inc., iOS, iPadOS, watchOS, macOS, tvOS și audioOS ale Apple Inc.[4][5] Asistentul folosește interogări vocale și un utilizator de limbaj natural interfață pentru a răspunde la întrebări, de a face recomandări și a efectua acțiuni prin delegarea cererilor către un set de servicii Internet. Software-ul se adaptează la utilizările, căutările și preferințele limbajului individual al utilizatorilor. Rezultatele returnate sunt individualizate.

| Catrice explică (pentru Jus7t):

Păcat că nu-mi permit tehnologia asta avansata. sad

| anonim_4396 a răspuns (pentru Catrice):

A-ul ala de la prieten a aparut pe parcurs sad

| anonim_4396 a răspuns (pentru Jus7t):

Da,si mie imi place de Siri.

| Catrice explică (pentru anonim_4396):

Da, l-am pus imediat după ce am dat "send" la răspuns, că nu menționasem nicăieri genul.
Oricum și daca ar fi de vreo relatie...nu e genul care sa facă sexting.

| Jus7t a răspuns (pentru anonim_4396):

Am dat din greșeală, era pentru tipa de mai sus care nu și-o permite pe Siri.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Catrice):

Deci...exista posibilitatea unei relatii indiferent de gen? Pentru tine.

| Catrice explică (pentru Jus7t):

Pai de ce greșești mă și induci oamenii în eroare...ia că dau iar nefolositorhee hee

| Jus7t a răspuns (pentru Catrice):

Soune-i că jus7t de pe TPU a zis că e de treabă, o să-i țină starea de bine până în 2022 pe vremea asta.
Serios, dacă e tipă...trebuie să știi tu ceva de ea să îi placă, ce gusturi are, ce ar putea să o bucure cel mai mult, îți dai seama că un răspuns de la noi deși ar părea bun s-ar putea să nu ii placă.
Daca citește. poți să îi cumperi o carte thinking

| Catrice explică (pentru anonim_4396):

Pai chestia e ca eu o cam plac...ea mă place ca și prieten sad cu covidu asta și no job for months, nici n-aveam cum sa ne vedem ca poate se schimbau lucrurile

| Catrice explică (pentru Jus7t):

Nu citește. Oricum nu mă pricep la cumpărat cărți pentru altii laughing
După cum am spus mai sus, orice chestie pe care as lua-o ar trebui trimisa in a! ta țară non UE și e mai greu.

| Jus7t a răspuns (pentru Catrice):

Dacă i-ai scrie ceva de mână și apoi i-ai trimite poze să vadă ce ai scris, ideea fiind că ai dedicat timp să faci asta, ori să desenezi ceva dacă te pricepi poate ar aprecia.
Idei mai bune nu am laughing

| Catrice explică (pentru Jus7t):

Pai ma pricep, da' chestia e..."ce" sa scriu/desenez etc laughing

| Jus7t a răspuns (pentru Catrice):

Poți să inventezi ceva, ce ai face cu ea dacă ar fi în țară, ce ai vizita, ce gafe ai face tu/ea..chestii amicale.
Poți desena cum o îmbrățișezi laughing
Nu știu eu de astea.

| Catrice explică (pentru Jus7t):

Da da fix aia desenez...3 linii, un cerc, strat copiat, reverse image si e gata laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru Catrice):

Nu-s adepta relatiilor online
Daca ar fi citit ii puteai dedica un paragraf/mai multe dintr-o carte.
Nu prea vad ce ai putea face, in afara de cele 2 idei pe care ti le-am sugerat deja.Si pe prima ai respins-o sad

| Catrice explică (pentru anonim_4396):

Știu sigur că nu ii plac cărțile d-astea de dragoste și din ce citesc eu, nu prea sunt citate potrivite de genul ălora de "te învață despre viață"(literatura fantasy nu dispune de așa ceva).
I-am propus roleplaying, o varianta mai soft la sexting...mi-am luat seen 3 zile sad
Oricum am găsit ce sa ii scriu, îmi trebuie doar inspirație și oleacă de imaginație.
PS:cat de lunga crezi că ar trebui sa fie o scurtă povestioara inventata prin care la final sa îi zici clasicul "lma"?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Catrice):

Cand am zis "citate" ma gandeam la ceva de genul Emily Bronte, nu la "te invata despre viata".
Cine ar refuza roleplaying-ul? sad
Eu n-o am cu romantismul/cu povestile.Prea multa dragoste ma face sa vomit. Apreciez dragostea numai in literatura. Dupa mine un "lma" simplu(varianta lunga) e suficient.

| Catrice explică (pentru anonim_4396):

Da,știu,dar știu pe unii care privesc genul ăla drept "lecții".
Am descoperit pe cineva... zicea că nu le are cu pupatul și fu... înțelegi tu, deci într-un fel mă așteptam.
Nici în literatură nu-mi place dragostea...rar găsesc cărți faine care sa nu 'exagereze' cu tematica de iubire dintre personaje.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Catrice):

Si totusi ai continuat sa vorbesti cu acel cineva, desi n-ai nimic de castigat.Sexual vorbind.
Dragoste in sine mi se pare exagerata.Dar ma atrage ideea de pasiune care frizeaza patologicul, asa cum e surprinsa in carti.

| Catrice explică (pentru anonim_4396):

Asta e, înveți să n-ai așteptări prea mari.
Cah.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Catrice):

Să n-ai deloc* asteptari

| Catrice explică (pentru anonim_4396):

Eh,face parte din procesul maturizării.

| Jus7t a răspuns:

De ce nu înțelegi...Siri nu e prietena ta.

| Catrice explică (pentru Jus7t):

....cine naiba e Siri? thinking

| Swetlly122 a răspuns:

V ați văzut în realitate sau vb doar în online și gata vrei sa ii faci cadou?

| Catrice explică (pentru Swetlly122):

Doar online de un an jumate și ma gândeam totuși a fie ceva mai... special.