| anonim_4396 a întrebat:

Voi ce credeti, retelele de socializare (insta, Facebook, tik tok etc) provoaca anxietate? Eu as fi tentata sa cred.

6 răspunsuri:
| danbnz a răspuns:

"Consumate" in exces da!

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu cred, poate mai degraba tehnologia in sine, ca nu il mai pune pe om sa faca miscare si cand o persoana nu are ce face, nu isi mentine mintea ocupata, devine anxioasa.

| Celcestietot a răspuns:

Iluzii, asta sunt. Ce nu este al lui Dumnezeu, provoaca anxietate.

| Sofer a răspuns:

Într-un fel provoacă anxietate și depresie.

| Nemessys a răspuns:

Depinde pentru ce le folosesti si cam ce informatii iti iei tu de acolo happy. Dar sunt sanse sa ti se intample, mai ales daca te compari cu marele vedete.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da, deoarece acolo toți pozează ca fiind super fericiti și împliniți și dacă treci printr-o perioada nu prea ok, te afectează