| Tataru_Ionut_2001 a întrebat:

Voi ce facecti si la ce va ganditi cand va vine un moment de nostalgie, cand va ganditi la cele mai frumoase momente din viata si aveti impresia ca nu o sa mai aveti parte de momente asemanatoare?

4 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Ionut, viata e imprevizibila. happy Trebuie sa ai in minte ca pot aparea momente mult mai frumoase decat cele traite pana acum.winking
Dar pentru asta trebuie sa gandesti pozitiv despre viitor.
Nostalgia lucrurilor bine facute in trecut e temelia corecta pentru un prezent si un viitor mai stabil, poate mai stralucit.

| Tataru_Ionut_2001 explică (pentru dannyel86):

Dar mai eset o situatie, de exemplu azi m-am uitat in lista mea de melodii de pe spotify si am reascultat melodiile pe care le-am adaugad din vara lui 2018, gen erau melodiile mele preferate de atunci, si dupa m-a lovit asa o stare de nostalgie ce m-a facut sa imi aduc aminte de liceu

| dannyel86 a răspuns (pentru Tataru_Ionut_2001):

Poti sa rememorezi oricand trecutul, dar sa nu te tina pe loc, sa nu te infraneze sa ai noi visuri.
E sanatos sa traiesti prezentul si sa te gandesti la viitor.

| mentholinks a răspuns:

Fumez, beau cafea, ascult muzica, laba trista.