| anonim_4396 a întrebat:

Voi ce faceti cand nu mai aveti chef de serviciu/scoala?

14 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Trag mata de coada si ma misc mai incet

| darrio2007 a răspuns:

Fac cerere pentru cateva zile de concediu.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Supraviețuiesc. Am învățat să rezist. În viață ești obligat să faci și lucruri care nu-ți prea plac, fiindcă, de multe ori, trebuie să îți duci munca la împlinire, chiar și atunci când nu ai chef. Eventual, poți căuta un motiv, de care să te poți agăța, care să-ți schimbe starea de spirit. Un motiv, îndeajuns de bun, încât să te ridice din starea de oboseală, tristețe sau descurajare.

| Claudiu1905 a răspuns (pentru floresdemayo):

Mobilizarea pe un motiv inventat e ca atunci cand iei cu imprumut, consumi o energie de care nu dispui si pentru care la un moment dat va trebui sa platesti shame on you

| floresdemayo a răspuns (pentru Claudiu1905):

Nu poți consuma ceea ce nu ai! Nici energie, nici altceva. Un om care nu poate beneficia deloc de energie, e deja o 'legumă'. Un om sănătos va avea întotdeauna o rezervă de energie. El are nevoie doar de un impuls, de o stimulare!
Mă refeream la motive/soluții reale, la un vis pe care-l poate concretiza, fiindcă în viață, trebuie să faci și mici compromisuri, nu întotdeauna poți face doar ceea ce îți place! Nici mie nu mi-au plăcut anumite cursuri din anii studenției, dar am fost nevoită să accept și așa-zisele, materii de "umplutură", pentru a deveni ceea ce mi-am dorit. Au existat zile, când nici eu nu aveam chef să mă îndrept spre facultate, în zilele de sâmbătă, când erau programate cursurile de specialitate. Și poate, la rândul lui, nici profesorul nu avea chef de a străbate sute de km, pentru a ne preda nouă. Dar el, probabil se gândea la plata serviciului, iar noi ne gândeam la viitoarea noastră profesie. Toți aveam o motivație, pentru a fi prezenți. Știu că în viață poți avea și zile serbede, dar trebuie să te străduiești a le da culoare!

| oglindasultanului a răspuns:

Ma duc sa ma fac de ras.

Răspuns utilizator avertizat
| Deaad a răspuns:

Am peste 50 de absente.
Deci iti dai seama ce chef am eu de scoala.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mă plâng laughing de la școală mai trag chiulul, dar de la serviciu nu prea am cum, asa ca tot ce rămâne e sa ma plâng.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Imi rezerv 10 minute,ma inchid in birou,respir adanc,ma relaxez si incerc sa-mi raspund la o intrebare:ce mi.a determinat aceasta stare?
Uneori,raspunsurile sunt extrem de ciudate, gen: ai vrut sa fii draguta, intelegatoare, dedicandu.te in totalitate acelui domn, ascultandu.l, iar tu ai ramas fara energie!"
O data descoperita cauza, problema e rezolvata!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tac si indur. Fie cand eram la scoala sau munca, nu aveam chef de mers dar trebuia. O scoala trebuie facuta ca sa ai un viitor mai bun si la munca trebuie sa mergi ca ai nevoie de bani. Nu cred ca s-ar mai duce cineva la scoala & munca daca ar primii bani pe gratis. Ma refer la cateva milioane bune de dolari laughing.

| August99 a răspuns:

Ma plang si stau acasa

| Claudiu1905 a răspuns:

Aranjam cu maistru/profu si chiulim in mod organizat

| ălkjmhgf a răspuns:

Stau acolo și aștept să treacă timpul mai repede, găsesc ceva mai plăcut de făcut pe la ore sau aleg chiulul ( în grup, normal ).