| anonim_4396 a întrebat:

Voi ce faceti cand sunteti tristi ca sa va inveseliti?
big grin

25 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Pai daca sunt trista, asa raman pana cand ma satur de plans si apoi ascul muzica incet, muzica care imi place doar mie!
Dar nu functioneaza mereu..acum depinde si de suparare...
O zi bunahappy

| AFR81 a răspuns:

Ascult muzica. Nu functioneaza, insa, de fiecare data happy

| RAY a răspuns:

Ascult muzica, vad un film

| Drimmero a răspuns:

Cel mai probabil caut vreun film, vreo muzica, vreun meci de fotbal,, etc

| Mayhem666 a răspuns:

Nimic, ma afund si mai tare in depresie.

| justanotheruser99 a răspuns:

Imi bag castile in urechi, pornesc muzica (preferabil niste heavy metal) si ies la alergat.

| vocea a răspuns:

Pai ascult muzica sau citesc bancuri.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Caut o solutie pentru problema care m-a suparat, daca nu depinde de mine incerc sa ma detasez pentru ca nu rezolv nimic daca ma umplu de negativism si tristete. Iar ca sa-mi treaca mai repede fac cateva minute sport cu muzica data tare, imi pun o muzica chill, ma uit la videoclipuri pe Youtube sau ma linistesc prin autosugestie - cu ocazia asta si adorm laughing

Uneori imi fac un suc de citrice cu putina vodka si imi trece tot laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mă duc şi îmi cumpăr un hamburger.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bag o comedie buna
Rar sunt trist

| CatalinVictor1985 a răspuns:

Muzicaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

| anonim_4396 explică (pentru CatalinVictor1985):

AH,dar nu trebuie sa tipi.
Aud bine.

| Valentinaldoilea a răspuns:

Cind sunt trist, nu mai am chef sa ma inveselesc.

| anonim_4396 explică (pentru Valentinaldoilea):

Depresivule

| ălkjmhgf a răspuns:

Beau.

| NotMyFault a răspuns:

Imbratisez copacii.

| 7iulie a răspuns (pentru NotMyFault):

Iama si pe mine data vitoare!happy

| NotMyFault a răspuns (pentru 7iulie):

Nu pot. Eu nu imi impart copacii cu nimeni, dar uite, stiu un loc unde ai putea sa iti plantezi si tu cativa.

| 7iulie a răspuns (pentru NotMyFault):

Mersi!happy

| 7iulie a răspuns (pentru NotMyFault):

Unde?

| NotMyFault a răspuns (pentru 7iulie):

Nu ai pentru ce.

| NotMyFault a răspuns (pentru 7iulie):

Padurea Baciu.

| TabletaSB a răspuns:

Te inveselesti cica daca vorbesti cu cineva de ce esti trist, dar acela trebuie sa te ajute.
Tristetea este considerata o patima. Remediul tristeii este rugaciunea in dialogul cu Dumnezeu, o fapta buna, un somn odihnitor.
Mai multe aici: http://toatepatimile.blogspot.ie/2007/04/tristeea.html

| 7iulie a răspuns:

Simplu! Eu nu trebuie sa fac ceva ca sa fiu fericita pentru ca eu sunt fericita in aproape orice moment al vieti.

| anonim_4396 explică (pentru 7iulie):

Sameee
Esti de a mea