| AndreeaDeeaDs a întrebat:

Voi ce mai gătiți? As avea nevoie de inspirație, sincer eu am rămas faralaughing

6 răspunsuri:
| JOHNtheADVISOR a răspuns:

Caută pe Youtube e plin de rețete și poți să vezi și modul de preparare.

| blairelovesmusic a răspuns:

Pizza de casa laughing

| Freya1 a răspuns:

Azi am facut niste paste cu ciuperci.
Am fiert pastele, le-am limpezit si stors.Am curățat si tăiat ciupercile, am curățat 4 căței de usturoi si i-am razalit pe razatoare.Am pus un pic de ulei in tigaie,am pus usturoiul, un pic de sare, delicat, piper, am pus ciupercile si le-am lăsat la călit si am facut un amestec de smantana cu un pic de faine (am facut un fel de ciulama) si am pus peste.Niste pătrunjel si am pus peste paste.
Mai fac uneori o supa de pui cu taietei (mai exact pe pulpe).Iar după prajesc pulpele si le fac cu niste piure, cartofi țărănești sau prăjiți, cu un sos de usturoi cu smantana.
Mai fac ciorba pe carne de porc.Sau carne de porc cu sos peste un piure.
Sarmale,spaghete cu carne sau cârnați, conopidă pane sau cu maioneza, dovlecel pane sau cu maioneza, mazăre boabe cu smantana, spanac Etc.
Sunt foarte multe si si eu gătesc destul de mult laughing. Gadeste-te ca de toate astea eu deja m-am saturat intr-o saptana si vreau sa mai fac si altceva.

| SilentRain a răspuns:

Salată de cartofi
Pui la cuptor cu cartofi
Paste carbonara
Clătite
Ciorba rădăuțeană kiss

| SociopatuI a răspuns:

Sobolani la rotisor...
gandaci cu cartofi nature...
câine la protap...
Sunt multe. Fac chinezii niste delicatese culinare. Try it baby!

| oglindasultanului a răspuns:

Pai alege ce-ti place, fa niste mancare de legume fierte sau prajite, cu salata, sosuri, verdeturi, branzeturi, din astea, alege cum le preferi.