| Advvrt a întrebat:

Voi ce parere aveti de coronavirus? Au murit doar 1000 de oameni in 2 luni pe cand din cauza foametei, in Africa mor multi mai multi oameni. Mie unul nu imi pare rau de chinezi, pana la urma si-au facut-o cu mana lor (mancand toate prostiile lumii, poluare etc). Pe cand africanii, nu sunt de vina ca nu au mancare si traiesc in asa conditii naspa. Voi ce ziceti?

3 răspunsuri:
| PainTech a răspuns:

Mult prea multă panică în media.

Foamea de la africani nu se ia, virusul de la chinezi da. Asta e problema.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

De vină, egal pedeapsă fiindcă au păcătuit, egal problemă pusă greșit.

| RAY a răspuns:

Ai o gandire eronata, gresita, imatura, in primul rand nimeni nu trebuie sa moara nici aia din africa de foame, la nivel mondial sunt un miliard de persoane obeze, daca aia ar dona si ei un sfert cat consuma nu ar exista foamete in africa, ce legatura are poularea cu gripa? sau ce manca chinezi? nu s-a dovedit ca era virusul in serpi sunt povesti americane