| anonim_4396 a întrebat:

Voi ce tableta alegeți? Cu Windows sau cu Android? Și care dintre astea doua sisteme de operare are cotă de piață mai mare?

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Android ca se viruseaza mai greu. Windowsul are cota mai mare dar este mai prost decat alte sisteme de operare, doar ca Microsoft are bani sa investeasca in reclama. Eu lucrez pe Linux si este foarte bine. Androidul este si el o varianta de Linux.

| Zuzu1991 a răspuns:

Android
pe tablete windows-ul e relativ nou si are o tona de probleme aiurea, de gen nr de aplicatii reduse (cum ai spus si tu, cota de piata scazuta)