| VasileRapidistu13 a întrebat:

Voi ce ziceți educația de la părinți nu contează? Nu mă refer la mine zic în general, adica daca un om inconștient ajunge la 18 ani sa aiba chef de scandal cu tine cum am pățit eu, e vina celor care l-au educat că nu mai era așa delincvent daca era educat.Eu de ce nu mă iau de oameni?

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

" VasileRapidistu13 : educația de la părinți nu contează?"

păi să vedem: cei șapte ani de acasă, unde se mai invață dacă nu acolo, in familie?

| Lioana a răspuns:

Nu e totdeauna vina parintilor daca cineva pare needucat. Unii copii ignora educatia primita de la părinți si aleg sa urmeze stilul prietenilor sau altor oameni cu care a intrat in contact.