| LexHasAMasterPlan a întrebat:

Voi cei ce simtiti ce simt eu adica ce faceti in momentele in care simtiti ca nu va mai stie nimeni, ca nimanui nu ii mai pasa de voi si va simtiti parca pierduti? Va rog dati-mi un sfat sad

7 răspunsuri:
| Bijutierul1 a răspuns:

E foarte important sa nu te panichezi, in viata cu totii avem momente mai bune sau mai grele, starea ta anunta intrarea intr-o mica depresie, am o prietena care are aceleasi probleme ca si ale tale, stiu ca la noi in tara vizita la un psiholog pare putin deplasata dar te rog sa iei in considerare cele spuse de mine, prietena mea a avut inspiratia de a se duce la medicul de familie care a diresctionat-o spre un psiholog(acesti oameni sunt acolo pentru. a ne da sfaturi de viata), vizita la psiholog a transformat-o in alt om si i-a inspirat pofta de viata. Stiu ca nimic nu te poate scoate din starea in care esti...incearca si varianta asta!

| LolaLollita a răspuns:

Simplu. Ma duc in fata oglinzii, ma uit la mine si-mi spun sa-mi revin. Si ce daca nu le pasa lor? Eu voi reusi prin propriile puteri sa ajung unde vreau.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asculta muzica, mananca dulciuri, in special ciocolata, dar nu exagera. Citeste o carte care iti place tie. Uita-te la un film, iti recomand sa fie unul de comedie, ca sa te faca sa te simti mai bine.
http://www.youtube.com/watch?v=psuRGfAaju4

| Indestructible a răspuns:

Spre deosebire de tine, mie mi se rupe rău de tot de ceilalţi şi de atenţia pe care o primesc.

| LexHasAMasterPlan explică (pentru Indestructible):

Partial e bine sa ai atentia asta, partial nu si eu am atentie mai multa de la cei pe care nu vreau sa-i interesez dar e un sentiment cam dureros recunosc. De la cei de la care chiar vrei atentie, poti sa le-o si ceri ca nu ti-o dau. sad

| dgeko a răspuns (pentru LexHasAMasterPlan):

Stai linistita, nu-ti bate capul, ocupa-ti timpul cu altceva...cauta sa-ti faci prieteni noi...e cel mai bun sfat pe care pot sa ti-l dau momentan.
Succes!

| Mik_Kitzuu_1998 a răspuns:

Pune mana si uita-te la un film bun si mananca niste popcorn ca sa vezi cum trece! happy