| anonim_4396 a întrebat:

Voi citiți cărți despre dezvoltarea personalități? ați pus în practica ceea ce scrie acolo?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De unde vrei.Carti,cursuri,facultatati.
Prin carti nu ma refer la "cheia succesului in 5 pași".

19 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu.
Tot domeniul ala mi se pare apa sfintita. Nu ai cum sa devii un om de succes, daca nu prezinti nimic, si ai ajuns la maturitate cu probleme mari de integrare.
Ai nevoie de o cariera reusita si de un grup de prieteni potriviti, ca sa te simti bine in pielea ta, nu de "motivare" verbala.
Si apropo, majoritatea preotilor din religia asta ciudata (motivationare/dezvoltare personala) sunt de fapt niste ex looseri, care simt ca au descoperit apa calda, odata cu pierderea tarzie a virginitatii.

| RAY a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

99% din cei care citesc nu pun in aplicare ceea ce citesc, 50% nu citesc decat cateva pagini, iar daca incercam renuntam repede, pana la urma e necesar sa ne dezvoltam? desigur ca apar frustrari, imagineazati mereu sa vrei sa devi tot mai bun si sa nu te bucuri de viata, e aiurea

| Sofer a răspuns:

N-am citit. Cu ce m-ar ajuta?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Nici nu stiu cum sa te intreb, sa stagnam?

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Sa stagnam?

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

STAGNÁ, pers. 3 stagnează, vb. I. Intranz. (Despre fluide) A sta pe loc, a nu curge. ♦ Fig. (Despre abstracte) A nu realiza niciun progres; a nu se dezvolta, a nu progresa. – Din fr. stagner, lat. stagnare.

da, ce sa facem ca indivizi?

| chuckmanson a răspuns:

Nu, le consider o pierdere de timp

| RAY a răspuns (pentru chuckmanson):

Atunci nu ne mai dezvoltam ca personalitate?

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Știu ce înseamnă a stagna.Ma bucur ca știi si tu, dar nu e cazul sa te lauzi.
Ma indoiesc ca o carte de dezvoltare personală ma poate ajuta sa progresez in vreun fel.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu ai inteles intrebarea, nu e vorba de carti, e vorba de ce sa facem noi ca indivizi sa stagnam sau sa progresam, desigur ca o carte nu te ajuta, daca nu faci nimic

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

"Voi citiți cărți despre dezvoltarea personalități?"
Mda, nu e vorba despre carti.Eu nu am inteles întrebarea.Ce sa faci.
Muncim.Si învățam.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Discutia a mai progresat laughing

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Zici?

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Muncim.Si învățam.

de unde invatam?

| chuckmanson a răspuns (pentru RAY):

Eu personal le consider nenecesare, pot să îmi dezvolt personalitatea și fără astea, dar majoritatea cărților de dezvoltare personală pe care le-am citit eu repetă aceleași lucruri de o mie de ori și de cele mai multe ori nu ajungi la niciun rezultat.
Dar dacă ție îți plac, go for it

| Anonimul2021 a răspuns:

Eu una daa, ajută

| RAY a răspuns (pentru Anonimul2021):

Ce progreseze ai facut?

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

De acord cu tine si le pui in practica

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

De unde vrei.Carti,cursuri,facultatati.
Prin carti nu ma refer la "cheia succesului in 5 pași".