| Necunoscutu92 a întrebat:

Voi credeți ca Biserică va spala pe creier
Si de ce credeți asta

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Normal ca da,de mic esti botezat,habar nu ai de existenta ta,apoi parinti isi povestesc de dumnezeu,societatea, biserica, la scoala ai ora de religie, uite asa devi religios de mic fara voia ta, cu toti ne nastem persoane atee

| RAY a răspuns:

Da sunt multi care cred orbeste in Dumnezeu fara sa-l cunoasca. Pentru ca asa aleg ei.
absolut gresit, in fapt atei sunt campioni la citit biblia fata de majoritatea crestinilor, ateismul nu spala pe nimeni pe creier, nimeni nu te obliga sa fi ateu, din contra a spune ca esti ateu multi o sa te urasca, o sa te judece grav, il cunoastem pe dumnezeu foarte bine, avem liberul arbitru asa ca avem voie sa alegem, alo traim in democratie

| mentholinks a răspuns:

Da pentru ca iti impune niste dogme in care trebuie sa crezi fara a avea vreo dovada asupra lor.

| Lioana a răspuns:

Nu te spală nimeni pe creier. E decizia ta ce accepti si ce nu.

| Steregoi a răspuns:

Ateismul ii spala pe creier pe unii de nu mai stiu nimic despre Dumnezeu pentru ca orice știau despre Dumnezeu devine o iluzie sau ceva echivalent cu nimic nemaicrezand si nemaistiind nimic legat de Dumnezeu.
Probabil ști pilda aia unde spune ca ateilor li s-a luat si putina cunoștință despre Dumnezeu cu acordul lor.

| VictorFenrir a răspuns (pentru Steregoi):

Dar de ce unii sunt obsedati de ideea asta de a crede orbeste in Dumnezeu?

| Steregoi a răspuns (pentru VictorFenrir):

Da sunt multi care cred orbeste in Dumnezeu fara sa-l cunoasca. Pentru ca asa aleg ei.

| VictorFenrir a răspuns:

Spala pe creier doar cine nu vrea sa vad adevarul