| GolopențaAdrian a întrebat:

Voi credeti ca va veni o criza financiara globala dupa cum se vorbeste?

31 răspunsuri:
| emy a răspuns:

Buna dimineata, draga! happy Da, suntem in plina criza, si probabil vor mai veni si altele. Va avea masoneria grija de asta. O duminica frumoasa iti doresc! kiss

| Lucian4 a răspuns:

Sa raspund la intrebare, daca nu vor administra si controla corect sistemul financiar si politicile bancare din statele industrializate (ex canada si sua) va fi o criza asa cum legmicultorul nu are grija sa-si ude legumele din curte (control) va suporta o criza alimentara in familie din propria gradina. nu stiu daca e cea mai buna asociere...

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Nu doar una!

| GolopențaAdrian explică (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Pai inca nu a venit

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru GolopențaAdrian):

Priveste in jurul tau! suntem in plina criza alimentara, financiara si de democratie! Tu de unde iti preiei informatiile?

| GolopențaAdrian explică (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Pai nu poti sa zici e o criza ca stai mai bine din toate punctele de vedere fata de alti ani

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru GolopențaAdrian):

Iti respect opinia; dar eu caut sa privesc "global".

| GolopențaAdrian explică (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Pai global vorbesc ca am dat un raspuns mai sus

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru GolopențaAdrian):

Asta inseamna ca intelegem in m od diferit notiunea de criza, desi sunt suficiente resurse pentru cele inainte amintite. sad

| GolopențaAdrian explică (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Pai eu la o criza in care chiar sa nu fie

| Lucian4 a răspuns (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Daca ai sa vezi rafturile goale la magazin atunci cand te duci la cumparaturi - e criza alimentara. (venezuela e o exceptie)
Cand PIB scade 3 trimestre consecutiv - e recesiune (criza financiara)
Criza de democratie reprezentativa adica, poporul nu mai reprezinta puterea intr-un stat (demo+ kratos) pentru ca nu mai iese la vot.

| GolopențaAdrian explică (pentru Lucian4):

Asta oarecum voiam si eu sa ii zic

| Lucian4 a răspuns (pentru GolopențaAdrian):

Pe bloguri vb multi de criza financiara, e doar teorie.
sunt multi ''blogeri'' personaje publice care prevad data sf. lumii hai sa prevedem si crizele (oricare ar fi) e mai predictibil decat o apocalipsalaughing)

| GolopențaAdrian explică (pentru Lucian4):

Astea nu pot fi prevestite

| Superior a răspuns:

Totul e controlat de elite; dacă s-ar vrea; s-ar tipări mai multi bani dar așa elitele vor să ne lase săraci și să murim de foame :c

| Superior a răspuns:

Si vezi de treaba; si așa sunt destui bani dar intra in buzunarele la politicieni și cămătari.

| GolopențaAdrian explică (pentru Superior):

Las ca nici noi nu murim de foame ci avem cu ce trai

| Superior a răspuns (pentru GolopențaAdrian):

Noi,dar altii?

| GolopențaAdrian explică (pentru Superior):

In Lumea a Treia cum se mai zice este diferit

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Nu mai avem nevoie decât de o criză mondială adecvată și statele lumii vor accepta Noua Ordine Mondială.

| GolopențaAdrian explică (pentru anonim_4396):

Pai eu nu pot sa zic cum va fi

| Lucian4 a răspuns (pentru anonim_4396):

''noua ordine mondiala'' a celor care tind catre aceste valori negative se vor bucura de criza acea ''ordine'' va fi la fel cu cei care cred ca pamantul e plat (acea adunatura de oameni)

| GolopențaAdrian explică (pentru Lucian4):

Vad ca ai multe raspunsuri destul de adevarate

| anonim_4396 a răspuns (pentru Lucian4):

În "Apocalipsa" este scris clar despre acest guvern mondial.
Dacă te vei uita la acest videoclip, vei înțelege pericolul. În videoclip sunt aduse argumente grăitoare. Nu ai nimic de pierdut: https://youtu.be/jI5fbgIrF-4

| Lucian4 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ok

| ItsMaxi a răspuns:

Deja a venit, dar inca dispunem de anumite surse

| GolopențaAdrian explică (pentru ItsMaxi):

Pai nu vad sa fie ca in 2010 sau altii de dinainte ca este o perioada de atunci pana in prezent in care nu a mai fost nici o criza adica o perioada de recesiune

| Ha0t1c a răspuns:

Nu vezi?! Se poartă un război economic intre marile puteri, a început deja. Termenul de "război" din zilele noastre nu mai este acelasi cu termenul de "război" din trecut, războiul in sine nu mai e acelasi lucru cu cel din trecut. Esti omorât zilnic un pic cate un pic. Ne omoară porcii, vacile, oile si ne ard câmpurile sub pretextul unei infecții. De ce sa mâncăm porcul cumpărat de la țăranul nostru când putem mânca carne congelata de 6 ani si resturi din afara caci asa vor "smcherii". Si asta e doar negrul sub unghie din ce se intampla sau in curs happy

| GolopențaAdrian explică (pentru Ha0t1c):

Tu te referi la un razboi subtil