| mariuschakra12 a întrebat:

Voi credeți în karma?

Răspuns Câştigător
| Mosotti a răspuns:

Nu cred, ca e o iluzie, nu are nici o treaba cu realitate, nu s-a putut demonstra pe bune ca exista concret cu fapte, sunt pure fabulatii, cine sustine ce a simtit nu stiu ce, ori minte si vrea atentie, publicitate, ori are ceva samanta de psihoza si are iluzii si jura ca ce simte e real.

8 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu.

| OldSoul a răspuns:

Depinde ce intelegi tu prin Karma...

Karma, la fel ca si religiile(o parte din ele), sunt un fel de concept care ne asigura pacea. Un concept care ne face sa credem ca binele e rasplatit cu bine mai devreme sau mai tarziu, iar raul nu ramane nepedepsit.
Iar asta ne face sa actionam orecum rational, sa iertam, sa toleram. Ceea ce, nu e gresit. Daca toti am raspunde la rau cu rau, daca toti ne-am face dreptate singuri, am ajunge sa traim intr-un haos, in care frica ar fi la ordinea zilei.

Pana la urma, karma, religiile, incearca sa faca ce fac si regulile, sa asigure o oarecare pace si liniste in lume.

Deci, da, cred in karma, si in importanta ei.

| oglindasultanului a răspuns:

Trec mereu prin amenintarea asta.

| CIaudiu a răspuns:

Nu

| GraniniCuPiersica a răspuns:

Karma is bici-_-

Răspuns utilizator avertizat
| GraniniCuPiersica a răspuns (pentru mariuschakra12):

Așa se spunea pe timpul meu gen când se discută ceva si unul zicea karma is bici -_-

Atâta tot nimic altceva nu m-am referit la nimeni cand am spus așa am zis așa la glumă atâta tot

Răspuns utilizator avertizat