| anonim_4396 a întrebat:

Voi credeți în paranormal?
Dacă DA-Detaliați.

Eram în camera mea în pat cu becul stins și am văzut o umbra pe perete care era îmbrăcat în palton și pălărie (precizez ca eram singura in cameră) cand am văzut umbra am zis în gând ca nu îmi este frica și a dispărut. (precize ca nu sunt credincioasă, sunt atee!
Voi ați pățit ceva similar?
Mulți o sa zică ca :
-era umbra mea
-creierul meu din cauza lipsei de lumina îmi joaca feste.
-că era o umbra a unui obiect

Nu, nu este asa. Știu ce am văzut.
Și nu este prima data.

13 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Mda, e limpede la lumina lunii: ai o stafie in cameră

| Catrice a răspuns:

Știi ce ai văzut, evident. Se numește halucinație.

| Furnicuta000 a răspuns:

Erai pe punctul de a adormi sau de a te trezi atunci? Adica erai complet treaza? Sau erai speriata inainte?

| QElenaBoghiu a răspuns (pentru Furnicuta000):

Eram pe laptop în acel moment, mă jucam un joc și dintr-o data mi am dus privire pe perete unde era umbra, nu a stat mult, maxim 1 minut

| Furnicuta000 a răspuns (pentru QElenaBoghiu):

Oo asa mult? Probabil erai prea obosita.

| QElenaBoghiu a răspuns (pentru Furnicuta000):

Nu eram obosita, doar ce ma trezisem cu câteva ore.
Înțeleg ca vrei sa găsești orice scuza dar crede-mă ca a fost o umbra de om dar chestia e ca nu era nimeni în camera mea. Nu stiu dacă am făcut bine ca am scris pe acest site. Dar am crezut ca a-ți avut și voi întâmplări ciudate misterioase

| sadrian46 a răspuns (pentru QElenaBoghiu):

Eram pe laptop în acel moment, mă jucam un joc și dintr-o data mi am dus privire pe perete unde era umbra, nu a stat mult, maxim 1 minut.
Acest deodată mi-am dus privirea pe perete îmi spune ceva despre autenticitatea fenomenului.
Aveai treaba ta.
Un semnal din afară care era important pentru viața ta, a ajuns din afară la creietul tău. Acesta a fost informat de structurile corpului care pot percepe și procesa acest tip de informație că sursa este acolo, iar nu pe peretele opus din cameră.
Starea de alertă care te-a făcut să privești acolo a coincis cu un semnal vizual suplimentar, o siluetă cu palton și pălărie.
Până aici, fenomenul este clar, real pentru mine, nimic venit din lumea cealaltă, ci din altă dimensiune a realității pe care o percepem mai ușor noaptea, la fel ca lumina stelelor, după ce soarele a apus.
Dar dacă spui că a durat un minut, poți să spui mai mult despre ce ai gândit atunci, în acel minut, despre fenomen, dar exact în acel minut, să pui din nou în mintea ta videoul și să rememorezi ce a gândit, ce ai simțit, ce ai trăit atunci?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu, nu am patit deloc Dar eu cred cã noi oamenii suntem niste fiinte energetice.

De obicei doar daca esti la un nivel energeric jos poti da, de asemenea "spirite" cum ar fi când simti panica, emotii negative, frica, iar când esti e intr-o stare de bine dispar. Este si dovedit meta-fizic
Cum ai facut si tu, de altfel. happy

| Turbo223 a răspuns:

Mda stiu ca probabil nu mai apuci sa vezi raspunsul asta dar l ai vazut pe hat man. Cauta pe net despre el/ei. Am vazut si eu ceva asemanator doar ca mergea.

| 1Dezaxat a răspuns:

In paranormal, nu. In ciuperci halucinogene, LSD si cateva legale cu proprietatile respective, desigur.

| Mihai_Raul_Demeter_2000 a răspuns:

Multe lucruri din casa creaza forme dar nu este esclus nici paranormalul

| SnowBlack001 a răspuns:

Toate astea se întâmplă din cauza problemelor noastre din trecut, dar un lucru e sigur, mi-e frică să-ți spun dar..., doar după moarte vom afla dacă există fantome, cum s-a format universul, și tot după moarte vom afla dacă există rai și iad