| eko a întrebat:

Voi credeti in telekinezie? Ati avut vreo experienta?

Răspuns Câştigător
| Aurel_8034 a răspuns:

Da cred in da dar am folosit-o doar pina la 150 metri si o putere mecanica transmisa prin cimp si fire de enrgie pina la 0. 1 watti. Daca altii pot mai mult nu sunt sigur insa cu indoirea obiectelor se pare ca e vorba de acelasi lucru cu deosebirea ca acea persoana transforma forta telekinetica in vibratie si obtine ultrasunet ce slabeste structura materialului. Din teste am obtinut pina la 500 hz, sub 1000 hz deci nu cred ca exista persoane obisnuite sa poata indoi obiecte cu gindul in mod direct. Nici la levitatie nu reusesc decit sa scad greutatea cel mult 3 % la un obiect, se pare ca se folosesc de energia tuturor oamenilor din apropiere pentru a reusi, alfel nu am explicatie.

7 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Imi lipsesc datele convingatoare pentru a o sustine sau a o nega.

| daddy a răspuns:

Tele-chinezie laughing
aminadab, telekinezia presupune capacitatea de a misca obiecte cu puterea mintii
iar pentru peppy eu nu am vazut asa ceva dar stiu ca s-au scris carti despre abilitati paranormale incluzand
- clarviziunea ( perceptia dincolo de simturile corpului )
- telepatia ( capacitatea de a citi gandurile cuiva )
- psihometria ( capacitatea de a descrie persoane sau evenimente ce s-au petrecput prin intermediul unui obiect pe care il tii in mana )
- mediumuri ( persoane care sustin ca pot vb cu decedatii )
- puteri de vindecare ( cand unii oameni s-au vindecat de boli prin schimb de energii )
eu sunt sceptic pana la proba contrarie happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. e un serial chinezesc pe carel urmaresc. e misto tare.si am mai auzit si ca piata e plina de chinezarii.cred ca sunt magazine cu chinezi?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu am avut dar exista oameni care poseda astfel de puteri extrasenzoriale, Uri Geller, Nina Kulaghina..., Uri gheler a fost zilele trecute pe discovery, exista si o carte despre Nina
kulaghina se numeste "experimente cutremuratoare "

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Despre telechinezie sunt videoclipuri pe net pentru a sustine afirmatiile s-a televizat in direct.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe voi pana nu va pocneste realitatea peste creierul ala sec nu va lasati! " auzi tu pana la proba contrarie...". de capu' vostru!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, nu numai una mai multe si trebuie doar sa crezi ca exista si ca poti sa faci doar asta trebuie atat nimic mai mult si nu trebuie sa te gandesti la nimic altcevawinking trust mewinkingwinkingwinking