| Henrypericolpublic a întrebat:

Voi cum ați proceda cu un om cu care v-ați certa și el tot pe voi ar da vina?!

2 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Te obișnuiești.

| Emma30555 a răspuns:

I as zice ca e vina lui pana pricepe, cu argumente. La un moment dat chiar dacă nu recunoaște posibil sa dea înapoi ceea ce înseamnă că își da seama ca a greșit dar nu recunoaște. Unii oameni sunt manipulatori, orgolioși și nu vor sa cedeze nici când e vina lor. E destul de complicat, trebuie sa ai alta strategie cu ei, sa ii bați cu armele lor, ori eviți certurile ori încerci sa nu i bagi în seama. Pe de alta parte de cele mai multe ori vina aparține amândurora chiar dacă unul poate a greșit mai mult și altul mai puțin. Fiecare om într o cearta considera ca el are dreptate de aceea e bine sa ți cont si de punctul lui de vedere