| Doarunaltutilizator a întrebat:

Voi cum credeti ca ar fi Europa fara Romania?
Credeti ca daca Romania nu ar fi existat Europa ar fi mai buna mai rea sau ar fi fost tot ca acum?

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

O europa cu mai putine fete frumoase ar emigra astia toti in africa unde posibil ar fi Romania

| gemeni6226 a răspuns:

Este foarte mare nevoie de Romania, bineinteles fara Romania Europa ar fi fost mai rea? Nu stiu.Dar mai saraca in orice caz. Romania a contribuit atit prin resursele sale naturale cat si omenesti la bogatia Europei.

| Doarunaltutilizator explică (pentru gemeni6226):

Romania e de folos Europei daca stau bine sa ma gandesc.
Mii si mii de oameni de la noi din tara sunt prin diferitele tari ale Europei in Germania in Franta in Spania in Anglia care muncesc in tarile astea si in altele.

| gemeni6226 a răspuns (pentru Doarunaltutilizator):

Da dar si inainte de 1989 era apreciata tara noastra prin cultura sa Eminescu,Ciprian Porumbescu,George Enescu,oameni sportivi de talie mondiala ca Ilie Nastase,Ion Tiriac Nadia Comaneci si multi altii precum si prin industria sa care pe vremuri era infloritoare precum si prin zacamintele sale naturale petrol, titei, sare, griu se exporta griu, aur, paduri etc.Nu in ultimul rind folclorul romanesc era foarte apreciat precum si tuica din oas mai tare decat orice wiskey, precum si produsele lactate naturale nealterate ale oilor si caprelor vitelor crescute la munte.

| Doarunaltutilizator explică (pentru gemeni6226):

Trebuie precizat si inventatorul Petrache Poenaru care a facut stiloul si Aurel Vlaicu si evident Vlad Tepes fara de care filmele cu Dracula nu ar fi existat la Halywood.

| gemeni6226 a răspuns (pentru Doarunaltutilizator):

Acuma eu am scris:si multi altii nu am incheiat sirulhappy.