Întrebare recomandată | Alexandru58 a întrebat:

Voi cum v-ați cere iubita să vă devină soție? Cum ați construi acel moment, astfel încăt să o surprindeți plăcut? Am nevoie de mai multă inspirație

13 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

AVERTISMENT: Acest raspuns vine de la mine, o persoana putin (mai mult) ciudata.

As actiona in felul urmator, ii cer o intalnire, ii zic ca o iau din punctul X, apoi imi pun prietenii (cu cagule pe cap) sa o rapeasca (sa o lege la ochii sa nu vada) si sa o aduca intr-o locatie anume, apoi acolo sa o sperie zicand ceva "Stai ca vine sefu, sa vezi ce-ti face", iar cand vin sa zica ei "Ti-am adus marfa sefu, exact cum ne-ai cerut, teafara si nevatamata, e toata doar a ta" eu le zic lor pe o voce mai ragusita, sau ceva gen sa nu-mi recunoasca vocea ca pregatesc jucariile si sa-i dea jos aia depe ochii cand termin, eu ma pun in genunchi ca deh, scot inelul si nah, de aici ei ii dau chestia aia de la ochii jos, ea plansa, speriata si traumatizata o sa raspunda, acum nu stiu daca o sa fie nu sau da, dar macar stiu ca nu o sa uite asa cerere in viata ei.
Eventual tot filmat sa nu uite momentul cand am rapit-o pentru toata viata.

| LoveSleep a răspuns (pentru OldSoul):

Absolut mirific.
Pentru o experiență mai intensă, propun să fie legată la ochi și violată de partener.

| PersonajFictiv a răspuns:

Trebuie sa o cunosti bine,sa stii cam ce asteptari are.
Nu ai avut cu ea nicio discutie,ce tine de nunta,pana acum?
Nici macar la inceputul relatiei? - asta daca e vorba de tine.
Fiecare vrea in mod diferit,ce gasesti pe aici,raspunsuri bune,care daca le urmezi,creeaza o atmosfera placuta,romantica nu inseamna ca functioneaza,daca fata aceea nu e tipul ala care sa iubeasca asa mult romantismul.

Nu am nicio idee cum as cere-o.
Poti sa-i faci oral, si sa zici deodata " mai, da ce am gasit aici? " ea socata spune " ce e?! sange?! serios, nu stiam ca vine azi! ", tu zici " nu nu, apoi iesi,ca un vampir si zici,cu inelul intre buze 'vrei sa fii sotia mea? smug ".
Nu e pentru tine asta,e pentru cine vrea. laughing
Nu stiu man,nu prea sunt intr-o stare in care sa dau raspunsuri de romantism thinking

Am o idee romantica,dar o tin pentru mine.
Totusi,iti dau cateva indicii,loc linistit, dans, Timberlake, etc, etc.

| PersonajFictiv a răspuns:

Haaaaaaaaai ca iti zic.
Pe un patinoar,pun melodia Mirrors de Justin Timberlake, dansam pe ea si dupa o cer.
Mi s-a parut o idee buna acum cativa ani in urma, inca mi se pare, dar eu stiu, poate nu o sa mi se mai para in viitor laughing

| Alexandru58 explică (pentru PersonajFictiv):

Mulțumesc că ți-ai dezvăluit secretul. Promit că nu o să-ți folosesc tehnica laughing Tot ce vreau e să văd niște idei. Nici ea și nici eu nu prea le avem cu romantismul. De câte ori încercam să fac ceva romantic ne apuca râsul pe amândoi.
Poate o să mai vină răspunsuri și mă inspir din fiecare câte puțin.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ceva de genul "Dupa mai multe lamentari m-am hotarat sa ma multumesc cu putin... Am in buzunar prenuptialul!"

Răspuns utilizator avertizat
| Daniel9988 a răspuns:

Spune-i ca vrei sa va intalniti undeva, ca trebuie sa ii zici ceva foarte important ce nu se poate discuta la telefon.Ea vine, n-are nici cea mai vaga idee, iar tu ii spui in felul asta:-Trebuie sa te intreb ceva, dar nu stiu daca vei fi de acord.Normal ca se va speria intr-un fel sau altul.Iar tu atunci ii vei pune intrebarea:,, Vrei sa fii sotia mea?'' Simplu si cu impact.

| Defalucy a răspuns:

Fii natural si original, o va incanta mult.

| GandesteRapid a răspuns:

Esti sigur ca nu te-a bagat in friendzone si tu vrei sa scapi de acolo prin cererea asta?
INtreb si eu.hee hee

Răspuns utilizator avertizat
| Roxette99 a răspuns:

Incearca sa fi cat mai simplu. Nu te arunca la cine stie ce gesturi.

| Sima_Danut_1993 a răspuns:

Trebuie sa faci ceva ce o va impresioana si sa combini ceea ce ii place cu aventurile voastre, fi exact cum iestit tu nu incerca sa faci ceva ce nu te reprezinta sau sa copiezi pe cineva, incearca s-a o iei prin surprindere. Mergeti undeva romantic si ofera-i inelul pe care i-a lar dori, ca sa afli pe care il doreste du-te cu i-a la un magazin sau mai bine roag-o pe prietena iei ceea mai buna sa mearga cu i-a si sa iti spuna. Omule cum am zis o duci undeva unde se va simti bine la un meci de ceva la un restaurant in alta tara sau alt undeva, cat despre cerere fi mai simplu si intreab-o in fata sau planuiesti ceva frumos cu numele iei si cererea de casatorie, dar sa fie i-a pregatita de acest lucru nu o lua asa pe nepregatite.