| PsyhoChild a întrebat:

Voi cum v-ați simțit în ultima voastra zi de liceu?

36 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Bucurie ca scap de auschwitz... libertatea e mai buna

| aditimus a răspuns:

Trist.
Totul a trecut repede...

| Drimmero a răspuns:

Pe o parte eram bucuros ca se termina scoala si in mintea abia asteptam sa fiu adult si sa fiu pe responsabilitatile mele, pregatit de o noua etapa, dar in acelasi timp nu voiam sa se termine, aveam sa las acolo amintirile unor ani frumosi cu peripetii diferite. Ce avea sa urmeze m-a luat pe sus cu totul, dar s-a indeplinit ce imi doream, adica o noua etapa a vietii. Anii de liceu sunt cei mai frumosi, sunt anii de formare, de maturizare, asa cum incepi, asa se vor termina, n-am realizat cand au trecut 4 ani. Tot ce imi amintesc din ultima zi e ca ne-am luat in brate toti, ne-am urat succes in viata si aia a fost, cativa mergeam din clasa in clasa unde stiam ca sunt profesorii care ne-au predat ca sa ne luam ramas-bun, ne-am pupat si imbratisat si cu ei, ne-au zis cateva cuvinte frumoase despre fiecare de acolo, sa nu ne schimbam, sa ramanem seriosi mereu si apoi am mers cu gasca sa bem ceva ca de final, asta e tot din ce imi amintesc.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Hmm, nu prea imi amintesc. Probabil ca in orice zi, putin stresat ca urmau examenele. Dar daca te referi ca este o perioada care nu o sa se mai intoarca... eh, parca am stat linistit big grin

| Sofer a răspuns:

Sa zicem puțin trist.

| Nemessys a răspuns:

Plin de fericire ca 4 ani de chin au luat sfarsit. ^_^

| gemeni6226 a răspuns:

Am avut mai multe sentimente de fericire ca toata lumea din jur te sarbatoreste si primesti o groaza de flori pe de alta parte durere ca se termina ceva foarte frumos si nu sti ce te asteapta dincolo de ceea ce a fost sigur pana acum in viata.

| oglindasultanului a răspuns:

Eram in plus/razboi, am fost gonita si nu puteam simplu sa ma transfer dupa chefu unor astfel de colegi, se mai intamplase si in alte scoli

| Nirvanaaa a răspuns:

Și stresată ca era cu admiterea la facultate dar mai mult trista ca simteam ca parca nu m-am bucurat suficient de momentele din liceu. Și e greu sa te desparti de locul in care ți-ai petrecut patru ani.

| Justme1997 a răspuns:

Fericită ca scap de toți, stresata ca stiam ca vine bacul

| Theo94 a răspuns:

Fericit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La cursul festiv? Emoționată până peste urechi. sad

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

De asta ai apelat tu la Dumnezeu din cauza problemelor sufletești, daca nu aveai nici o problema nu credeai tu in Dumnezeu, nu erai creștină ci o fata oarecare. Omul numai când are probleme apelează la Dumnezeu, când e pierdut. Zi că nu am dreptate?

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu ai dreptate. Dumnezeu m-a chemat la El pe când eram un copil încă...pe la 12 ani. Pe atunci îmi vedeam de școală și era totul roz.
Acum am primit bucuria mântuirii, la pachet cu multă suferință, chiar dacă sună a paradox.
Dar dacă mi s-ar da la schimb toate bucuriile lumii pentru a renunța la El, sunt sigură că nu ar merita...nici dacă aș primi 1000 de lumi, nu una singură.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ok, îmi cer scuze pentru feedback, bravo!

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Bravo? Pentru ce? Dacă îs azi în picioare e meritul Lui.

Tu cum mai ești? happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

E meritul tau nu al lui,așa ai vrea tu sa crezi, că mereu poți fi salvată de god dar nu e așa, o sa vezi mai târziu cum stă treaba că Dumnezeu nu o sa te mai ajute când dai Intr o trauma, depresie serioasa etc tu ai o vulnerabilitate genetica daca ceva rău se va întâmpla în viața ta e inevitabil sa scapi de ce am menționat eu,Dumnezeu nu te va mai putea salva,tot tu o vei face fiindcă ești o luptătoare. Știu că ai mai avut depresie, episod depresiv, peste asta toți trec, vorbim de depresie severa sa vad ce va face Dumnezeu pentru tine atunci...tu oricum ești expusă sa o dai din nou în depresie, anxietate, cu timpul astea se vor agrava foarte serios daca nu te schimbi. Sincer sa fiu nu cred că vei găsi un băiat care sa îți accepte principiile, te va paste singurătatea și depresia, nu acum, nu mâine, in viitorul apropiat! Nu doresc sa se întâmple asta desigur dar tu ești predispusa bolilor psihice din cauza vulnerabilității, ești o fire vulnerabilă, sensibila va fi greu.
Eu pe zi ce trece evoluezwinking

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai o mentalitate distructiva, eu îți spun de bine nu de rău, aceste principii îți vor cauza multe probleme sufletești, lipsuri în viața ta, tu faci cum vrei și cum simți happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Mulțumesc pentru sinceritate...dar nu va fi așa, te asigur. Ce-i al meu e pus deoparte.winking

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, așa ziceam și eu, și marmota învelea staniolul rolling on the floor
Ți am prezis viitorul nu e o sinceritate!
Glumeam big grin
Bunny- honey -make -allways -money, beware!

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Bine, Nostradamus...ce vârstă ai matale de ești așa pesimist că nu-ți vei întâlni iubirea?

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Chestia e că, eu inca cred că mi o voi găsi deși staticile mă contrazic. Eu mă refeream la tine, poate la menopauză te că lovi fericirea deplină :p eu mai glumesc și serios câteodată. Eu sunt pozitiv în cazul meu, in cazul tau nu sunt fiindcă mentalitatea preistorică (principii) te va aduce in depresie mai devreme sau mai târziu. Ce mai contează, trăiește prezentul, bucură-te de fiecare clipa și zburda de fericire.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

De unde știi că nu mă bucur de fiecare clipă și că nu zburd de fericire? laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Mă poți alinta cu șacalul

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Fiindcă întrebările tale contrazic afirmațiile tale. Acum ești happy că vorbești cu mine, până acum, căutai fericireawinking

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Greșești...eu sunt fericită, și când râd, și când plâng. Sunt fericită pentru că în Hristos am mântuirea...chiar dacă momentan viața mea pare un haos. Pare.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da,chiar daca e așa cum spun eu tu tot fericită ești că ai mîntuireahee hee Nice!
Bine mai fata mântuită, te las, zburda de fericire in continuare big grin
"Greșești...eu sunt fericită, și când râd, și când plâng. " Asta sună a lacrimi de crocodil laughing paradoxal râs mai ai și tu să moară cei mai pe interes

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nici nu mă îndoiesc de fericirea mea.winking
Aș vrea să dau la toți o bucățică, să afle cât de dulce e Dumnezeu. happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu, nu. păstrează pentru tine big grin
De la tine in cozonac vreau atâta tot! Știu că acolo la voi faceți cozonaci buni și nu numai, e raiul pământesc (cred)

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da...mâncarea este foarte bună aici...dar depinde și de gospodină.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai și nu mă inviți și pe mine la tine? sad Știu că ești o gospodină buna, am acest feeling. Ce cadou vrei să îți aduc? happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Vrei să vii în pelerinaj prin Bucovina zici?

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

La tine acasă e locul cel mai considerat sfânt că acolo locuiești tu, deci acolo vreau sa vin in vizita rolling on the floor
Hai să lăsăm glumele la o parte totuși happy
Noapte buna!

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Noapte bună! big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trist, mă și mir cum de am avut așa oameni faini in clasa, as da totul sa dau timpul înapoi, mie îi plăcea să merg la școală, mergeam de plăcere, aveam un coleg retardat care mereu ne făcea să râdem, in fiecare zi era spectacol laughing

| DenqOO a răspuns:

Nici nu mi-o amintesc.