| Cliar a întrebat:

Voi cum va considerati fata de oamenii din jurul vostru? Superiori, egali, sau inferiori? Oamenii pot fi egali? Lasati si cateva argumente nu doar un raspuns

6 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Nu sunt egale degetele de la mana,, cum ar putea sa fie oamenii egali? Egalitatea era valabila daca toti aveam aceleasi drepturi, daca toti dispuneam de aceleasi situatii materiale, daca toti traiam la fel de bine si lista poate continua.
Nu cred in egalitatea oamenilor de nicio culoare,, ea nu exista, doar pe hartie.
Ma consider superior fata de altii,, inferior de altii si tot asa!

| T0T a răspuns:

Aș fi tâmpit să generalizez însă pot spune că mă consider egal cu ceilalți în drepturi.

| Mayhem666 a răspuns:

Care oameni din jur? Nu prea ies din casa, decat daca ma duc pana la magazin, sau daca plec in vreo calatorie cu familia. Am exclus partea cu facultatea, pentru ca acolo ma duc de luni pana joi, timp de aproape 3 ani (si o sa fie 6 ani in total, offf, mai am mult), si m-am obisnuit.
Hmmm... dar ca sa iti raspund la intrebare, eu m-as considera egal fata de alti oameni, in aproape orice in afara de cunostinte si de starea financiara, aici fiecare are un anumit nivel de cunostinte, si o anumita stare financiara, nu toti suntem la fel din acest punct de vedere, unii sunt mai inteligenti ca altii, si unii au o stare financiara mai buna decat altii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu prefer sa ii vad pe toti egali, insa unii prefera sa ma trateaza cu inferioritate.

| Silviu_Munteanu_1995 a răspuns:

Da pot fi egali prin comportamentul reciproc un comportament manierat, călduros sufletesc, tine si de credință în Dumnezeu!

| Cliar explică (pentru Silviu_Munteanu_1995):

Am facut referinta la comportamentul social, chestia cu religia e relativa.