| StrongHeart a întrebat:

Voi cum va organizati timpul? Aveti o rutina zilnica, de exemplu mancati la ore fixe sau dedicati ziua x pentru curatenie sau aveti un program anume scris? Cum fac sa nu ma aglomerez cu sarcinile pe care le am de indeplinit?
Este bine sa ai o rutina zilnica fixa?

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

E bine sa fi organizat se face cu anticipare ca sa ai timp de tot ce trebuie. Nu lasi in ultima clipa ce ai de facut

| Sofer a răspuns:

Doar la munca mănânc la o ora fixa. În rest nu am nimic organizat.

| Furnicuta000 a răspuns:

Nu cred ca am mancat o data la ore fixe. Dar bunica mea a facut mereu totul la ore fixe si acum are 86 ani. Cica e bine pentru sanatatea fizica si psihica sa ai o rutina fixa

| StrongHeart explică (pentru Furnicuta000):

Sa iti traiasca happy Mersi de raspuns.

| Nirvanaaa a răspuns:

Nu prea e bine sa fie fixa, pentru ca dacă se întâmpla ceva neprevăzut te simți dezamăgit ca nu ai făcut tot ce trebuia la ora cutare.
Nu am o rutina fixa, pentru ca serviciul nu îmi permite, programul meu variind de la săptămâna la săptămâna happy. E buna o rutina, dar o rutina legată de niște obiceiuri zilnice, însă acestea sa nu fie făcute doar la o ora fixa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am grija sa am 3 mese si timp pentru sport( alergat/mers la sala).
In rest nu sunt deloc organizata.
Presupun ca este bine, daca o poti respecta.Eu nu pot( nu vreau).