| RAY a întrebat:

Voi cum va sarbatoriti ziua de nastere?

Răspuns Câştigător
| Mădă0611 a răspuns:

Nu-i urasc, ma iubesc pe mine, si daca ma deranjeaza in vreun fel, nu imi place. Oamenii sunt ce traiesc. Si toti se iubesc doar pe ei, deci e normal sa isi vrea binele, care de obicei e raul cuiva, pentru ca nimic nu se pierde, nimic nu se castiga, totul se transforma. Ma contraziceam cu cineva pe tema horoscopului. Sa zicem ca Marte, fiind zeul razboiului, ii face pe unii sa fie razboinici, agresivi, razbunatori..., dar cineva care nu invata sau invata sa nu fie razboinic, agresiv sau razbunator n-o sa fie asa orice pozitie ar avea Marte pe cer. Totul e natura naturans. Daca esti bun si cineva nu e, sunt sanse sa inveti si tu sa fii, actiune-reactiune, apoi totul e perceptie, plus ca-i judecam pe altii dupa actiuni si pe noi dupa intentii, si se mai zice si ca drumul spre iad e pavat cu intentii bune.

6 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Ca orice om normal care nu vrea sa iasa in evidenta prin nimic, o sarbatoresc mai 'restrans'.

| Mădă0611 a răspuns:

N-o sarbatoresc, sau ca evit cat de multi oameni pot, pentru ca pot, se pune ca sarbatorit?

| RAY explică (pentru Mădă0611):

Tu stii mady mai bine, te pot intreba daca te regasesti in citatul?
„My hate is general, I detest all men;
Some because they are wicked and do evil,
Others because they tolerate the wicked,
Refusing them the active vigorous scorn
Which vice should stimulate in virtuous minds".

| Mădă0611 a răspuns (pentru RAY):

Nu-i urasc, ma iubesc pe mine, si daca ma deranjeaza in vreun fel, nu imi place. Oamenii sunt ce traiesc. Si toti se iubesc doar pe ei, deci e normal sa isi vrea binele, care de obicei e raul cuiva, pentru ca nimic nu se pierde, nimic nu se castiga, totul se transforma. Ma contraziceam cu cineva pe tema horoscopului. Sa zicem ca Marte, fiind zeul razboiului, ii face pe unii sa fie razboinici, agresivi, razbunatori..., dar cineva care nu invata sau invata sa nu fie razboinic, agresiv sau razbunator n-o sa fie asa orice pozitie ar avea Marte pe cer. Totul e natura naturans. Daca esti bun si cineva nu e, sunt sanse sa inveti si tu sa fii, actiune-reactiune, apoi totul e perceptie, plus ca-i judecam pe altii dupa actiuni si pe noi dupa intentii, si se mai zice si ca drumul spre iad e pavat cu intentii bune.

| GoldenZenith a răspuns:

Nu o sărbătoresc.

| Victor453 a răspuns:

Nu sarbatoresc!

| Cristall155 a răspuns:

Dorm cat vreau, manânc cât vreau şi fac ce vreau.